adplus-dvertising

Bülent Arınç: “Enflasyon artarken milleti konuşmayla kandıramazsınız”

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti Manisa İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen iftar programına katıldı. Arınç yaptığı konuşmada dikkat çeken açıklamalarda bulunurken meydana gelen ekonomik sıkıntıları çözebilecek partinin AK Parti olduğunu belirtti. Arınç açıklamasında öte yandan “Türk parasının kıymeti düşmüşse, her gün ihtiyaç maddelerine zam geliyor ve enflasyon resmi rakamlarla yüzde 60’ı da bulmuşsa milleti hitabetle coşturamaz, konuşmayla aldatamazsınız” ifadelerini kullandı.
Takip et
Bülent Arınç: “Enflasyon artarken milleti konuşmayla kandıramazsınız”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika haberi: Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, “Gerçeği göreceğiz ve problemleri çözeceğiz. Problemleri çözdükçe millet gerçeği görecek ve AK Parti’den kopmayacak. Milletimizin tek umudu var o da AK Parti, Sayın Cumhurbaşkanımızdır.” şeklinde konuştu.

AK Parti Manisa İl Başkanlığı tarafından Şehzadeler ilçesindeki tarihi Kurşunlu Han’da iftar programı düzenlendi. İftara eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, ağabeyi Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç, AK Parti MKYK mensubu ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, AK Partili belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları, AK Parti Kadın Kolları mensupları, gençlik kolları mensupları ve çok sayıda partili katıldı. Sultan Camii İmam Hatibi Ömer Faruk Altunağa’nın ilahileri eşliğinde iftarlarını açan partililere bir selamlama konuşması yapan AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, “Büyük ve kuvvetli Türkiye’nin tekrardan inşası için hep beraber çalışacağız” şeklinde konuştu.

Bülent Arınç: “Enflasyon artarken milleti konuşmayla kandıramazsınız”

“BİZ AK PARTİ’LİYİZ, GİDECEK BAŞKA BİR YERİMİZ YOK”

AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı’nın konuşmasının sonrasında kürsüye gelen eski TBMM Başkanı ve AK Parti’nin kurucularından Bülent Arınç, “Biz AK Parti’liyiz. Çok şükür bu partinin kuruluşunda da bulunduk, bugün de AK Parti’deyiz, bundan sonra da gidecek hiçbir yerimiz yok. AK Parti’de zaferden zafere koşacağız, hep birlikte inşallah güzel günler göreceğiz. Elbette siyasi tercihlerini başka yerlere çevirmiş insanlar da olabilir, ama biz bu kararımızda samimiyiz. Çünkü bu ülkeye hayır ismine ne yapıldıysa hamdolsun AK Parti yaptı. Şuanda önümüzde daha büyük bir imtihan var. İbn-i Haldun Mukaddimesi’nde devletlere bile ömür biçer. Devletler de doğar, biraz büyür, biraz gelişir, sonra gerileme başlar ve yıkıma kadar gider, devletler, iktidarlar, idareler, yönetimler… Tüm her şeyin her günkü zevkiyle her günkü başarısıyla devam etmeyeceği işin doğası gereğidir.

‘3 YIL EVVEL SÖYLEMİŞTİM’

AK Parti’nin de bir takım sıkıntılar yaşadığını, memleket içinde ekonomiden kaynaklanan bir takım sıkıntılarla karşı karşıya geldiğini görmezden gelemeyiz. Benim bazı siyasetçilerden farkım o dur ki ben daha 3 yıl evvel ‘Türkiye’de ekonomik sıkıntılar var ama hamdolsun hükümetimiz bunlarla baş edecek başaracak ve tekrardan güzel günlerde beraber olacağız’ demiştim. Bize düşen siyasetçi olarak bir problemi görmektir, inkar etmemektir, üzerini örtmemektir. Halının altına tozları toplamamaktır. Tüm tozları, pislikleri halının altına süpürüp de ortalığı temiz gösterme gayreti herkese yakışır ama siyasetçiye yakışmaz.” şeklinde konuştu.

Bülent Arınç: “Enflasyon artarken milleti konuşmayla kandıramazsınız”

ZAM TEPKİSİ: MİLLETİ KONUŞMAYLA ALDATAMAZSINIZ!

Arınç, şunları kaydetti: “Problemi göreceksin, problemi teşhis edeceksin, bunu halkımıza anlatacaksın ve biz bunun çaresini bulacağız. Nasıl 20 yıldır buluyorsak, 20 yıldır seçim kaybetmiyorsak, 20 yıldır millet ‘AK Parti’ diyor başka bir şey demiyorsa tüm bunların üstesinden geleceğiz. Bize güvenin. Bunu Cumhurbaşkanımız da belirtiyor. Görüyorsunuz ki hala ne sıkıntı içinde olursa olsun insanlar, Cumhurbaşkanına güven noktasında hala yüksek bir çıta var ki muhalefet bunun eteğine bile yapışacak vaziyette değil. Bu güven gitmesin inşallah. Bu sıkıntılardan kurtulalım, kurtulmalıyız. Çünkü senelerdir siyasetin içerisinde olan bir insan olarak söylüyorum. Halkın tercihi noktasında ekonominin iyi olduğu zamanlarda daha rahat edersiniz. Ama ekonomide bozukluklar varsa, alım gücünüz azalmışsa, Türk parasının kıymeti düşmüşse, her gün ihtiyaç maddelerine zam geliyor ve enflasyon resmi rakamlarla yüzde 60’ı da bulmuşsa milleti hitabetle coşturamaz, konuşmayla aldatamazsınız.”

“BAŞARILI OLMAYA ZORUNLUYUZ”

“Gerçeği göreceğiz ve problemleri çözeceğiz” diyen Arınç konuşmasını şu şekilde tamamladı:
“Problemler çözüldükçe millet hiçbir zaman bizden kopmadı, hiçbir zamanda bizden kopmayacak. Evet, AK Parti var, bu problemlerin tamamını çözecek. Nasıl 2002’de meclisin üçte ikisini aldıysak, 2007’de yüzde 47 ile geldiysek, nasıl 2011’de yüzde 49,5 yüzde 50’yi bulduysak ve tabi bir ikazda var 2015 7 Haziran seçimlerinde ama ondan 6 ay sonra yüzde 50’ye ulaştıysak bunu tekrar başarmaya inşallah gene muvaffak olacağız. Başka çaresi yok. Başarılı olmaya zorunluyuz. Çok iyi işler yapmaya zorunluyuz. Hamdolsun her gün alınan önlemlere bakıyorum yoksul fukaranın alım kuvvetini artırmaya yönelik, emeklilerinin alım kuvvetini artırmaya yönelik bir takım parasal önlemlerle de akla yatkın işler yaparak ‘ben bu işi başaracağım’ güvenini vermeye çalışıyorlar.

Bize düşen bunlara destek vermektir. Bize düşen bunları anlatmaktır. Bize düşen bunlarla beraber halkımızın ümidini güvenini artırmaktır. Bu tip sıkıntılı zamanlarda insanları yeisse düşürenler olabilir, kafasını karıştıranlar olabilir, artık bunların işi bitti diyerek sokakta gezenler olabilir. Hayır, hiçbir şey bitmedi. Her ülke sıkıntı çekebilir biz de çekiyoruz. Biz bu işin üstesinden geleceğiz diyerek inanacağız ve bunu yapanlarla beraber hiçbir zaman birbirimizden ayrı düşmeden, birbirimizin kusurlarını ortaya dökmeden tekrar beraberliğimizi tüm Türkiye’ye tüm dünyaya göstereceğiz.”

İftar programının sonrasında partililer Hatuniye Camii’nde teravih namazına katıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.