Bülent Arınç Eleştirileri Devam Ediyor

Ahmet Türk ile ilgili açıklamaları ile gündeme gelen Bünlent Arınç’a eleştiriler devam ediyor. Arınç’ın “Ahmet Türk’ün terörler alakası yoktur” açıklamasına eski AKP milletvekili ve Star yazarı Mehmet Metiner de tepki gösterdi.

Bülent Arınç, geçtiğimiz haftalarda bir programda yerine kayyum atanan Ahmet Türk için “Ahmet Türk’ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Terörle alakası yoktur, barış olsun isteyen biridir.” açıklamalarını yapmıştı. Açıklamalarında Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezayı da eleştirine Bülent Arınç için AK Parti tarafından birçok eleştiri gelmişti.

Bu eleştirilere bir yenisi de eksi AK Parti Milletvekili ve Star Gazetesi yazarı Mehmet Metiner’den geldi. Metiner ‘Al gölgeni, çek git!’ başlıklı yazısında Arınç için “Kibir abidesi, ihanetçi pek bir sever.” gibi ifadeler kullandı.

“ADI LAZIM DEĞİL”

Yazısına adı lazım diye başlayan Arınç, “Adam tam bir kibir abidesi. Ama kibri mütevazılık postunda. En tehlikeli kibir türüdür bu: Tevazu kisvesine bürünmüş kibir! Kendi fikirlerini çok önemser. Siyasette duayen olduğuna inanır. Müthiş hırslıdır. Bir o kadar da kindar, kıskanç ve kaprisli. İlerleyen yaşına rağmen benlik davası güder. Kendi aklını herkesinkinden üstün görür. Dolayısıyla fikirlerini…” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı