Bülent Arınç: Ahmet Türk’ün Terörle Alakası Yoktur

Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç yaptığı açıklamalarda, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Ahmet Türk ile alakalı fikirlerini söyledi.

Habetürk’te yayınlanan bir programa konuk olan Bülent Arınç, geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul İl Başkanı olan Canan Kaftancıoğlu’na verile hapis cezasına değindi. Kaftacıoğlu’nu sevmediğini ve yazdıklarına katılmadığını belirten Arınç, “Seçimi kazandı bir kahraman haline getirdiler. Attığı mesajların hiçbirisine katılmıyorum. Ama ifade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız” dedi.

Kendisinin de bir hukukçu olduğunun altını çizen Bülent Arınç, “Bunlardan dolayı ceza verilecek olacak, ben bir hukukçuyum, bu mesajlar toplumu infiale sürükleyecek olsa, 2013’te bir soruşturma açardı savcılarımız. Ama üzerinden 6 yıl geçtikten sonra dava açılıp hemen 2-3 celsede karar veriliyorsa buna nasıl bakmak lazım?”  ifadelerini kullandı.

“AHMET TÜRK’E SAYGI DUYUYORUM”

Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyum atanması ile ilgili de açıklamalarda bulunan Arınç, kayyum kararlarının yasal olduğunun altını çizerek, “Ben sadece Ahmet Türk’ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk’ün benim üzerimdeki hakkı şudur. Bu kişinin terörle alakası yoktur. Ahmet Türk’ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir.” dedi.

Bülent Arınç: İfade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız”Ahmet Türk’ün terörle alakası yoktur, barış olsun isteyen biridir”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı