adplus-dvertising

Buldukları varilleri dereye döktüler: 4’ü polis 8 kişi hastanelik oldu

Samsun’da hurda toplayan 1’i kadın 4 kişi buldukları varillerin içindeki maddeyi dereye dökünce 4’ü polis 8 kişi hastanelik oldu. Tedavilerinin sonrasında gözaltına alınan 4 kişi ise mahkemece adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.
Takip et
Buldukları varilleri dereye döktüler: 4’ü polis 8 kişi hastanelik oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Samsun’un Tekkeköy ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Tramvay İstasyonu karşısındaki dere kenarında dün gece 23.30 sıralarında yaşandı. ‘Ormanlık anana varillerden bilinmeyen bir atık madde döküldüğü’ ihbarı üstüne olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine giden polis, park halindeki araçta 20 tane varil bulunduğunu tespit etti. Olay yerinde bulunan İ.A.(25), T.İ.(30), V.A.(52) ile S.A.(28) isimli kadın bahse konu varilleri Atatürk Bulvarı üstünde faaliyet gösteren bir petrol firmasının arka kısmında çöpe atılmış halde bulduklarını, varilleri boşalttıktan sonra hurda olarak değerlendireceklerini belirtti.

Polis varillerin bir kısmının ormanlık alana, bir kısmının da dereye boşaltıldığını tespit etti. Etrafa yayılan kokular yüzünden 4’ü polis ile olay yerinde bulunan şahıslarla beraber 8 kişi dökülen maddeden etkilenerek hastanelik oldu. Olay yerine AFAD ekipleri sevk edildi. Yapılan tespitlerde varillerde kimyasal madde etil, metil ve keton belirlendi.

Hastaneye kaldırılan 4’ü polis 8 kişinin tedavisi tamamlanarak taburcu edildi. Tedavilerini sonrasında Tekkeköy polisi tarafından gözaltına alınan İ.A., T.İ., V.A. ile S.A. isimli kadın, “çevrenin kasten kirletilmesi ve genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması” suçlarından bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren 4 kişi adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.