Bulduğu 10 Bin Doları Sahibine Teslim Etti

Kayseri'de yaşayan ve 40 yıldır kahve dükkanında çalışan Mehmet Tohumcu, dükkanda bulduğu 10 bin doları sahibine teslim etti. Parasını kaybeden Mustafa Cİndoruk ise mutlu olduğunu belirtti ve "Milyon dolarlar bulmuş gibi oldum." dedi.

40 yıldır Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bir kahve dükkanında çalışan 61 yaşındaki Mehmet Tohumcu, çalıştığı sırada kahvede 1o bin dolar buldu. Parayı alan Mehmet Tohumcu, Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gitti ve burada paranın sahibi olan Mustafa Cindoruk’a 10 bin doları teslim etti. Yanlarında bulunan polis ekipleri esnafın yaptığı bu hareketi takdirle karşıladı.


Olayın ardından açıklamalarda bulunan esnaf, “Dükkanda çalışırken tezgahın arasına paranın düştüğünü gördüm. Aldım ve muhafaza ederek emniyete haber verdim. Onlarda tutanak karşılığında parayı teslim aldılar. ‘İnşallah biran önce sahibi parayı bulur’ diye dua ettim. Benim içim çok rahattı. Helal para olduğu için sahibi biran önce bulunur diye düşündüm ve öyle oldu. Her duyarlı vatandaşın bunu yapması gerekir. Bizde onu yaptık” diye konuştu.

MİLYON DOLAR BULMUŞ GİBİ OLDUM

Parasını kaybeden Musrafa Cindoruk ise mutlu olduğunu belirterek, “Sabahleyin döviz bürosundan yüklü miktarda döviz aldım. Daha sonra giderken birkaç yerden alışveriş yaptım. Bu sırada para poşetteydi. Poşetim düştü ve dikkatli bir şekilde aldığımı düşündüm. Daha sonra parayı alarak iş yerime götürdüm ve kasaya koydum. Daha sonra parayı saydığımda eksik olduğunu fark ettim. Bu sırada benden terler boşaldı ve hemen döviz bürosuna giderek eksik mi verdiklerini sordum. Alışveriş yaptığım yerlere de tek tek sorunca Mehmet abi parayı bulduğunu ve emniyete teslim ettiğini söyleyince yüreğim rahatladı. Milyon dolar bulmuş gibi oldum. Çok şükür. Allah, Mehmet abi gibi insanlardan ve emniyetimizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı