Bugün restoranlar ve kafeler açık mı? Hafta sonu kafe ve restoran çalışma saatleri

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre yeme-içme yerleri 07.00-19.00 saatleri arasında faaliyet gösterebiliyor. Kafeler ve restoranlar, düşük, orta ve yüksek risk gruplarında yer alan illerde belirlenen kapasite oranlarına göre hizmet vermeye başladı.  Bu risk gruplarındaki yeme-içme yerleri 19:00-21.00 saatleri arasında paket servisi veya gel-al şeklinde hizmet veriyor. İşte risk
Takip et
Bugün restoranlar ve kafeler açık mı? Hafta sonu kafe ve restoran çalışma saatleri
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kafe ve restoranların hafta sonu açık olup olmadığı araştırılan konular arasında yer alıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında hizmetlerine gel al ve paket servis şeklinde devam eden kafeler ve restoranlar düşük, orta ve yüksek risk gruplarında yer alan illerde belirlenen kapasite oranlarına göre açıldı. İşte kafe ve restoranların çalışma saatleri hakkında yapılan açıklama

HAFTA SONU KAFELER VE RESTORANLAR AÇIK MI?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge içerisinde şu bilgiler yer alıyor:

Düşük, orta ve yüksek risk gruplarında belirlenen kapasite oranlarına göre 07.00-19.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek olan yeme-içme yerleri (lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı) ile kıraathane ve çay bahçesi gibi iş yerleri için Sağlık Bakanlığı Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde yer alan mesafe koşulları (masalar ve koltuklar arası) göz önünde bulundurularak açık ve kapalı alanlar için ayrı ayrı olacak şekilde yüzde 50 kapasite sınırlaması oranı uygulanarak mekanda bulunabilecek masa-koltuk sayısı ve aynı anda bulunabilecek azami kişi sayısı tespit edilecektir. Bu risk gruplarındaki yeme-içme yerleri 19:00-21.00 saatleri arasında paket servisi veya gel-al şeklinde, 21.00-00.00 saatleri arasında ise sadece paket servisi şeklinde hizmet verebileceklerdir.

Çok yüksek risk grubunda yer alan illerimizde bulunan yeme içme yerleri, 10.00-20.00 saatleri arasında paket servisi veya gel-al şeklinde, 20.00-00.00 saatleri arasında ise sadece paket servisi şeklinde hizmet verebilecek olup ayrıca iş yeri içerisinde hizmet sunamayacaklardır.

Çok yüksek risk grubunda yer alan iller ise Adıyaman, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Burdur, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon.

Yüksek risk grubunda yer alan iller; Antalya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak.

Orta risk grubunda yer alan iller; Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bartın, Bayburt, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Malatya, Manisa, Nevşehir, Sivas, Tunceli, Yozgat.

Düşük risk grubunda yer alan iller; Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Uşak, Van.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.