adplus-dvertising

Bugün motosiklet ve elektrikli scooter kullanımı kaça kadar yasak?

Vatandaşlar özellikle Getir, Yemek Sepeti ve Banabi gibi uygulamaların yarın çalışıp çalışmayacağı merak ediliyor. İşte, Yarın motosiklet kullanmak yasak mı? 30 Kasım'da martı, scooter ve bisiklet kullanmak yasaklandı mı? Sorularının yanıtı
Takip et
Bugün motosiklet ve elektrikli scooter kullanımı kaça kadar yasak?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Valilikten 30 Kasım’da martı, scooter ve bisiklet kullanımına yasak getirildi.

Bugün 18:00’e kadar İstanbul’da motorsiklet ve scooter kullanmak yasaklandı

İstanbul’da etkili olan yağış sonrasında tedbirler ardı ardına açıklanıyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından açıklama geldi.

Bugün motosiklet ve elektrikli scooter kullanımı kaça kadar yasak?

BUGÜN MOTOSİKLET KULLANMAK YASAK MI?

  • İstanbul valisi Ali Yerlikaya, lodos ve fırtınanın hayatı olumsuz yönde etkilemesi ve motosiklet kazalarının önlenmesi, trafik seyir ve can güvenliğinin korunması için bugün saat 23.00’den yarın saat 18.00’e kadar motokuryelik hizmeti yapan araçlar başta olmak üzere motosiklet ve scooter kullanımına müsaade edilmeyeceğini açıkladı. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İstanbul’da hayatı olumsuz yönde etkileyen lodos fırtınası nedeniyle motosiklet kazalarının önlenmesi, trafik seyir ve can güvenliğinin korunması açısından valiliğimizce alınan karar uyarınca bugün saat 23.00’den yarın saat 18.00’e kadar başta motokuryelik hizmeti yapan araçlar olmak üzere motosiklet ve elektrikli scooter araçlarının trafiğe çıkmalarına müsaade edilmeyecektir. Bu karar özellikle yaz kış demeden büyük bir özveriyle çalışarak hayatımızı kolaylaştıran motokuryelerimizin can ve mal güvenliklerini korumak amacıyla alınmıştır. Bu araçları kullanan hemşehrilerimizin alınan karara hassasiyetle uymaları büyük önem arz etmektedir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.