Bugün marketler, bakkallar açık mı, kapalı mı? 2 Mayıs bakkallar kaçta kapanıyor?

Koronavirüs vakalarının artmasına yönelik alınan büyük tebdir olan tam kapanma süreci 29 Nisan akşamı başladı. Tam kapanmada marketler kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? soruları artış gösterirken, Pazar günü gündeme geldi. 2 Mayıs Pazar bugün marketler, bakkallar açık olacak mı? Bugün marketler, bakkallar kaça kadar açık?
Takip et
Bugün marketler, bakkallar açık mı, kapalı mı? 2 Mayıs bakkallar kaçta kapanıyor?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2 Mayıs bakkallar açık mı sorusu pek çok vatandaş tarafından araştırılmaya başlandı. Pazar günleri hizmet vermeyen zincir marketleri sebebiyle birçok kişi bakkalların kaça kadar hizmet vereceğini merak ediyor. Marketlerin ve bakkalların çalışma saati, hafta sonu sokağa çıkma yasağında yeniden gündeme geldi. Pandemiyle mücadele kapsamında alınan ‘tam kapanma’ kararının ardından kısıtlamalar başladı. Peki, 2 Mayıs bakkallar açık mı, 2 Mayıs bakkallar kaça kadar açık? İşte, 2 Mayıs bakkallar açık mı sorusunun detaylı yanıtı…

BUGÜN (2 MAYIS) MARKETLER VE BAKKALLAR AÇIK MI?

30 Nisan-16 Mayıs tarihleri arasında haftanın 7 günü boyunca marketler 10:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek.

Pazar günü zincir marketler kapalı olurken bakkal, kuruyemişçi, kasap gibi işletmeler açık olacak ve hizmet vermeye 10:00-17:00 saatleri arasında devam edecek.
65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların markete gitmeleri yasaklanırken bu yaş aralığı haricinde 10:00-17:00 saatleri arasında market şubelerinden vatandaşlar ihtiyaçlarını temin edebilecek.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre, tam kapanma döneminde marketler hizmet vermeye devam edecek. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market gibi işletmeler saat 10.00’da açılacak. Vatandaşların en yakın marketleri kullanması gerekecek. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecektir.

Aynı saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir. Yukarıda belirtilen uygulama zincir ve süper marketler için haftanın altı günü geçerli olacak, zincir marketler pazar günleri kapalı kalacaktır. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde yeme-içme yerleri (restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi yerler) sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebileceklerdir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.