Bugün Hava Nasıl Olacak? Meteoroloji’den Sağanak Uyarısı

Meteoroloji’den hafta sonu için hava durumu açıklaması geldi. Sağanak yağış uyarısında bulunan meteoroloji, vatandaşlara uyarıda bulundu. Peki hafta sonu hava nasıl olacak? 24-25 Ağustos hava durumu haberimizde…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 24-25 Ağustos hafta sonu için hava durumu açıklaması yapıldı. Son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Ankara, Sivas, Erzincan, Erzurum, Ardahan ve Kars çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların dün akşam saatlerinde Ordu’nun batı ilçelerinde kuvvetli olduğu gözlemlendi.

İSTANBUL’DA HAVA NASIL OLACAK?

24 Ağustos 2019 Cumartesi günü: Parçalı bulutlu 31 derece

BÖLGELERİMİZDE HAVA

EGE

Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Ankara çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam ilk saatlerde Ordu’nun batı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor.Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı