Bugün Hava Nasıl Olacak? 18 Ağustos Hava Durumu

İstanbul’da dün aşırı yağıştan dolayı yaşanan sel felaketinin ardından bugün havanın nasıl olacağı merak konusu oldu. Peki bugün hava nasıl olacak? Yağmur yağacak mı? Havalar ısınacak mı? İşte Meteoroloji’nin açıkladığı 18 Ağustos Pazar hava durumu…

İstanbul’u dün öğle saatlerinden itibaren etkisi altına alan şiddetli yağışın ardından, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden 18 Ağustos Pazar günü için hava durumu açıklaması yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Adana, Mersin, Osmaniye, Ankara, Karaman, Kırıkkale, Çankırı ve Artvin çevreleri ile Antalya’nın doğu ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta Karadeniz kıyıları, Kırıkkale, Karabük, Çorum ve Giresun çevreleri ile Ankara’nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli, Kastamonu’nun kıyı kesimleri ile Sinop çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA HAVA NASIL OLACAK?

İstanbul’da havanın bugün parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor. İstanbul’da günün en düşük sıcaklığının 21 derece en yüksek sıcaklığının ise 26 derece olması bekleniyor. Gün içerisinde yağış beklenmiyor.

Bugün Hava Nasıl Olacak? 18 Ağustos Hava Durumu

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Adana, Mersin ve Osmaniye çevreleri ile Antalya’nın doğu ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Ankara, Karaman, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Kırıkkale ve Çankırı çevreleri ile Ankara’nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Karabük çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m²), Kastamonu’nun kıyı kesimleri ile Sinop çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 Kg/m²) olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz bölümü ile Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m²) olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzey ve batı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğusunda güney yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

18 Ağustos 2019 Pazar haritalı hava durumu

Bugün Hava Nasıl Olacak? 18 Ağustos Hava Durumu

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı