adplus-dvertising

Buğday tarlası alev alev yandı, çiftçi mahsulü hasat ederek kurtarmaya çalıştı

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde elektrik tellerinin birbirlerine çarpması neticesi çıkan kıvılcımlar buğday tarlasına düştü. Rüzgar sebebiyle buğday tarlası kısa zamanda alevlere teslim olurken, yangın sırasında tarlası hasat edilen çiftçi de alevlerin sıçramadığı yerde kalan buğdayları biçerdöverle hasat ederek kurtarmaya çalıştı.
Takip et
Buğday tarlası alev alev yandı, çiftçi mahsulü hasat ederek kurtarmaya çalıştı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Düziçi ilçesi Bostanlar köyünde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Süleyman ve Adem Sevimli kardeşler öğleden sonra kendilerine ait buğday tarlasını hasat ettirmeye başladı. Hasadın yarısına geldikleri sırada tarlanın içerisinden geçen elektrik tellerinin birbirlerine çarpması neticesi çıkan kıvılcımlar tarlaya düştü. Rüzgarın da etkisiyle kısa zamanda alevlere teslim olan ortalama 100 dönüm tarlanın yarısı yanarak küle döndü. Haber verilmesi üstüne bölgeye çok sayıda itfaiye ekipleri sevk edildi. Ortalama 2 saatlik çalışma sonunda yangın kontrol altına alınırken, soğutma çalışmaları başlatıldı.

Buğday tarlası alev alev yandı, çiftçi mahsulü hasat ederek kurtarmaya çalıştı

Öte yandan, rüzgar sebebiyle kısa zamanda alevlere teslim olan buğday tarlasında devam eden hasat daha da hızlandırıldı. Yangın sırasında tarlası hasat edilen çiftçi, alevlerin sıçramadığı yerde kalan buğdayları biçerdöverle hasat ederek kurtarmaya çalıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.