Bu Yılın En İyi Akıllı Telefonu Huawei P30!

Çin’de düzenlenen Mobil telefon toplantısında şampiyon, akıllı telefon olarak Huawei P30 seçildi. Markanın telefonu, bu yıl içerisinde 20 milyondan fazla sattığı söyleniyor.

Shanghai kentinde gerçekleştirilen MWC toplantısında birçok ödül sahibini buldu. Mobil şirketlere arka arkaya dağıtılan ödüllerden en çok ilgi göreni ise en iyi akıllı telefon kategorisindeki ödül oldu. Birçok mobil telefon üreticisinin buluştuğu kongrede en iyi telefon ödülünün sahibi bu sene Huawei oldu. Piyasaya P30 ve P30 Pro modelleriyle hızlı bir giriş yapan Huawei amiral gemisi bu iki telefonla ödülünü alırken şirkete karşı Google tarafından uygulanan ambargo ise adeta görmezden gelindi.


SATIŞ ADEDİ 20 MİLYONDAN FAZLA

Huawei firması yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre ise, Haziran ayından itibaren piyasada boy göstermeye başlayan P30 modeli dünya çapında 20 milyondan fazla sattı. P30 serisi bugüne kadar Huawei tarafından üretilen en güçlü işlemci olarak gösterilen Kirin 980 işlemcisini kullanıyor. Kullanıcı tarafından da son derece performanslı olarak değerlendirilen bu üstün işlemcili telefonun Pro modellerinde ise 6.47 ekran LCD kullanılıyor.

Uzmanlar Kirin 980 işlemcisinin standart kullanımlarda 1.92 GHz performansla çalıştığını belirtirken zorlu uygulama ve oyunlarda bu hızın 2.6 GHz seviyelerine kadar çıkabileceğini belirtiyor. Yapılan toplantının ardından en iyi akıllı telefon ödlünü alan Huawei’in 20 milyonu aşan satışlarının yıl sonuna kadar ikiye katlayabileceği düşünülüyor.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı