Bu Ülkelerde Erkeklere Başlık Parası Ödeniyor

Tarihte yaşananlar savaşlar, erkek nüfusunun göç etmesi, hastalıklardan ölen erkeklerin ağırlıkta olması gibi sebeplerle erkek nüfusunun az olduğu ülkelerde erkeklere başlık parası ödeniyor. Avustralya bu konuda rakipsiz denecek kadar çok örnekle dolu.

Dünya tarihinde eşine az rastlanır bir durum olarak, erkeklere başlık parasının ödendiği birkaç ülkenin olduğu biliniyor.  Bu ülkeleri sıralamak gerekirse; Avustralya, İtalya, Rusya, Singapur, Tayland, Moğolistan, Ermenistan, İzlanda, Japonya, Letonya, Ukrayna, Estonya Portekiz gibi ülkeler bazı nedenlerle erkeklere başlık parası ödeyen ülkeler arasında yer alıyor.

BAŞLIK PARASININ SEBEPLERİ NE OLABİLİR?

Dünya tarihinde yaşanan savaşlar, göçler ve daha nice sebepler erkek nüfusunda azalmaya sebep oldu. Doğal nedenler kadar yapay nedenlerin de etkili olduğu bu azalmanın temel sebepleri olarak erkeklerin alkole olan düşkünlüğü sebebiyle evliliğe sıcak bakmamaları, trans erkeklerin sayısındaki artış, evlilik düşüncesine uzak olan erkek sayısının fazlalığı, bazı ülkelerde zayıf kadınların evlilik için tercih edilmemesi, evliliğin saçma bulunması gibi sebepler yukarıda saydığımız ülkelerde erkeklere başlık parası ödenmesine neden oluyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı