Bu Koçu Gören Dönüp Tekrar Bakıyor!

Bursa'da Kurban Bayramı hareketliliği başlarken pazarda yerini alan ve diğerlerinden çok farklı olan koç ilgi odağı oldu.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Türkiye’nin her yerinde kurbanlık pazarları kurulmaya başlandı. Bursa’da da aynı hareketlilik söz konusu. Pazarı gezen bazı vatandaşlar işini son güne bırakmamak için şimdiden pazarlığını yapıyor ve hayvanını alıyor, kimi ise fiyatların ucuzlayacağı umudu ile bayramı bekliyor.


Ancak pazarı gezen vatandaşların hemen hemen hepsinin ilgisini çeken bir hayvan var. Karslı bir çiftçinin 300 küçükbaş hayvanının içinde satışa sunduğu 5 boynuzlu hayvan görenlerin ağzını açık bırakıyor. Çiftçinin oğlunun “Aslanım” diye seslendiği hayvan pazarın şimdiden ilgi odağı oldu. Koyun ve koçlarını bin ila 2 bin lira arasında değişen fiyatlarda sattığını söyleyen çiftçi bu özel hayanı ise 2 bin 500 liradan satışa koyduğunu söylüyor. Hayvanı Van’dan aldığını söyleyen çiftçi koçun ilgi odağı olacağını bildiğini söyledi.

TOSUN’UN FİYATI 25 BİN LİRA

Aynı hayvan pazarında yerini alan ve sahiplerinin tosun adını taktığı simental cinsi boğa ise büyüklüğü ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Sahibi ağırlığı 1 ton 500 kiloyu bulan hayvanı için tam 25 bin lira istiyor. Birkaç alıcı ile pazarlık yapan satıcı teklif edilen 20 bin lirayı ise kabul etmedi. Bayram gününe kadar istediği fiyata bir alıcı bulacağından emin olan satıcı “Hak ettiği fiyatı bulmazsa satmam” diyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı