Bu Koç, İş Adamına 32 Bin Liraya Satıldı

İngiltere'den özel olarak getirilen koçlardan biri, Bursalı yetiştirici tarafından ismini açıklamadığı bir iş adamına 32 bin liraya satıldı.
Takip et
Bu Koç, İş Adamına 32 Bin Liraya Satıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bursa’da Kemal Çığırtkan’a ait koçlardan biri rekor denebilecek bir fiyatla alıcı buldu. İngiltere’den özel olarak getirilen ve özel bir cins olan koç, ismi açıklanmayan bir iş adamı tarafından 32 bin lira ödenerek satın aldı. Çığırtkan, aynı ırkın koyunlarının ise 19 bin liradan alıcı bulduğunu belirtti.

Bursa’ya bağlı Yenişehir ilçesi, uyanık yatırımcının hamlesini konuşuyor. Özel bir şirket aracılığıyla İngiltere’den Suffolk cinsi koyun getirten Kemal Çığırtkan, mücadelesinin karşılığını almaya başladı. Dünya üzerinde en iyi koyun ırkı olarak bilinen Suffolk cinsi koyunları Bursa’da yetiştirmeyi başaran Çığırtkan, şimdilerde işi ticarete dökerek büyük paralar kazanmaya başladı. Son olarak ismini açıklamadığı bir iş adamına 32 bin TL’ye koç sattığını belirten Çığırtkan, koyunlarına gösterilen ilgiden bir hayli memnun olduğunu vurguladı.

HEM ETİ HEM YÜZÜ KALİTELİ

Suffolk cinsi koyunun hem et kalitesi, hem de yünü bakımından diğer koyunları saf dışı bıraktığını belirten Çığırtkan, bu koyun cinsinin Türkiye’de yayılmaya başlamasının et ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacağına dikkat çekti. Koyunlarından almak isteyen çok sayıda üretici olduğunu ifade eden Çığırtkan, “Bazılarına fiyatları pahalı geldiği için sadece gelip görüyor. Bu koyun ırkı, dünya üzerindeki en özel ırktır. Bu ırkı Türkiye geneline yaymayız amaç ediyoruz” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.