adplus-dvertising

Bu fotoğrafın ne olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız

Sosyal medyada paylaşılan bu fotoğraf kısa sürede viral oldu. Bir böceğin yüzünün yakından çekilmiş fotoğrafı, heavy metal grubunun giydiği maskelere kıyasla sıra dışı özellikleriyle sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekti. Fotoğraftaki hayvanın “Teke böceği”nin yakınlaştırılmış hali olduğunu öğrenenler büyük şaşkınlık yaşıyor.
Takip et
Bu fotoğrafın ne olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf, kısa süre içerisinde büyük ilgi gördü. Fotoğrafta ürkütücü bir ifade yer aldı. Bu ifadenin ne olduğunu çoğu kişi tahmin edemedi.

TEKE BÖCEĞİNİN YAKINLAŞTIRILMIŞ HALİ

Fotoğrafın, teke böceğinin yakınlaştırılmış hali olduğunu sonradan öğrenenler isebüyük şaşkınlık yaşadı. Sosyal medya kullanıcıları fotoğrafın oldukça ilginç olduğunu ve ilk kez gördüklerini dile getirdi.

İşte o fotoğraf:

Bu fotoğrafın ne olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız

Aslen Nijeryalı olan ve şu anda Çin’de yaşayan Dara Ojo tarafından çekildi ve böceği Şanghay’ın dışındaki bir şehir olan Jiaxing’de gördü.

Ojo, şunları söyledi : “Ben bir makro/yabani yaşam fotoğrafçısıyım, bu yüzden böcekler benim hedefim. Böceği, erken bir saatlik fotoğrafçılığım sırasında buldum. Sabah 4’te dışarı çıkmak ve böceklerin fotoğraflarını çekmek için uyanıyorum çünkü erken saatlerde daha uysallar. sabah saatleri.

“Bütün resimlerim gibi vahşi doğada bulundu. Tam beklediğim gibi görünüyordu. Fotoğraflarımı çekmeden önce, sonucu kafamda hayal ediyorum. Bu, öznemde aradığım kompozisyonu yönlendiriyor. ”

Geçen Haziran ayında bir dalda fotoğraflanan böceğin internette bir hit olduğunu kanıtlamasına rağmen, Ojo bunun en sevdiği çekimlerden biri olmadığını söyledi.

Bu fotoğrafın ne olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız

“Aslında ilk üçümde değil ama hoşuma gidiyor” dedi.

“Tepki beni şaşırttı. İnsanlar onu bir süper kahramana ya da kötü adama benzetiyor, ancak tüm kanalları aştığı için memnunum.”

Fotoğrafın küresel erişimi sorulduğunda, “Bunun olacağını hiç düşünmemiştim, bu yüzden çok mutluyum” dedi.

Bu kadar karmaşık ayrıntıları nasıl yakaladığını da açıkladı: “Nikon D500’ü bir makro lensle (Tamron 90mm G2 lensle) kullandım. Bir makro lens, küçük konularda ihtiyaç duyduğunuz ekstra ayrıntıları elde etmenize yardımcı olur.

“Ancak, sağlam ellere ihtiyacınız var çünkü yaklaştıkça herhangi bir sarsıntı belirginleşiyor.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.