Bu Babanın Hakkı Ödenmez!

29 yaşındaki engelli kızının tüm ihtiyaçlarını tek başına karşılamaya çalışan adam yardım elini uzatacak hayırseveri bekliyor.

Siirt’te yaşayan yaşlı adam, henüz 3 yaşında geçirdiği hastalık nedeniyle yürüyemeyen 29 yaşındaki kızının tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. 26 yıldır kızının bu durumda olduğunu söyleyen ve gideceği her yere kızını sırtında taşıyan koca yürekli Abdullah Ürün yetkililerden yardım bekliyor. 8 yıl önce eşini kaybeden çaresiz baba bu süreçte kızına hem babalık hem de annelik yaptı.

Eşini kaybetmesinin ardından tüm malını kızı için harcayan ve son zamanlarda büyük geçim sıkıntısı yaşayan baba, kızının tedavisi için çalmadık kapı bırakmadıysa da çare bulamadı. Tek odalı bir evde geçim savaşı veren baba, bir yandan da kızının bakımı ve temizliği ile ilgileniyor. Kızının rahatsızlığının 7-8 ay sürecek bir fizik tedavi ile iyileşeceğini belirten baba, devletten aldıkları evde bakım ücretinin de kendilerine yetmediğini belirtiyor.

“YÜRÜYEMEMEK ÇOK ACI”

Kızını sırtında taşıdığı bir gün onu düşürdüğünü ve kızının kafasını yere çarptığını anlatan baba hayırseverlerden yardım beklediğini söylerken kızının gözünün önünde erimesinin kendisini kahrettiğini anlattı. 29 yaşındaki Çiçek ise yürüyememenin tarifsiz bir acı olduğunu söyleyip “Yalnızlıktan çok sıkılıyorum” diye konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı