Brooklyn Nine Nine 8. sezon ne zaman yayınlanacak? Finale Geri Sayım Başladı

Netflix’in komedi türündeki yapımı olan ve büyük bir hayran kitlesine sahip Brooklyn Nine Nine dizisinin 8. sezonunun 2020 yılında gelmesi planlanıyordu fakat, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle dizinin çekimleri bir süre ertelenmişti. Peki, Brooklyn Nine Nine 8. sezon ne zaman? 8. sezon ile final mi yapacak? Sevilen dizi Brooklyn Nine hakkında merak edilenler haberimizde
Takip et
Brooklyn Nine Nine 8. sezon ne zaman yayınlanacak? Finale Geri Sayım Başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Arama motorlarında çok fazla araştırılan Brooklyn Nine Nine 8. sezon ne zaman sorusu gündemdeki yerini aldı.  Ayrıca birçok hayranı dizinin yeni sezonunu heyecanla bekliyor. Dünya çapında etkinliği sürdüren koronavirüs salgını sebebiyle ertelenen dizi çekimleri, Brooklyn Nine Nine 8. sezon ne zaman sorusuyla yeniden araştırılmaya başlandı. Peki, Brooklyn Nine Nine 8. sezon ne zaman? İşte, Brooklyn Nine Nine 8. sezon ne zaman sorusunun detaylı yanıtı…

Brooklyn Nine-Nine konusu

Zeki ama toy Brooklynli dedektif Jake Peralta, ekibinin başına titiz bir yüzbaşının atanması üzerine kurallara uymayı ve bir takım oyuncusu olmayı öğrenmeye mecbur kalır. Polis merkezinin idaresi işleri sıkıya alan Yüzbaşı Holt’a geçince, kaygısız Dedektif Jake Peralta ve işe yaramaz iş arkadaşlarının hayatı zorlaşacaktır. New York City’de bir grup dedektifin çevresinde geçen dizi, aktüel kamera yöntemi ile çekiliyor. New York Polisi’nin Brooklyn’deki kurgusal 99. Bölge Karakolu’ndaki dedektiflerinin ve yeni atanan polis şefinin başından geçen olayları konu alır.

Andy Samberg, dizide Jake rolünü üstleniyor. Jake, çok iyimser, çok yetenekli ve ekipteki en başarılı polistir. En başarılı polis olduğunu, en çok suçlu yakalamasından anlayabiliriz. Bu kadar pozitif bir karakter olmasına rağmen, negatif yönleri de elbet var. Jake, ciddiyet kavramından tamamen uzak ve rahat takılan birisidir. Ekibin yeni patronu, ekipteki tüm çalışanların rozetlerinin hakkını vermesine çok önem gösteriyor. Bunun için canla başla çalışan patron, gözüne ilk başta Jake’i kestirir. Yaşanan bu olay ise, birçok komik olayın gelişmesine neden olur. Brooklyn Nine-Nine, New York’lu bir dedektif grubunu yakalamaları ve suçlular ile yaşadıkları komik anları da ele alır.

Brooklyn Nine Nine 8. sezon ne zaman yayınlanacak? Finale Geri Sayım Başladı

Brooklyn Nine Nine 8. sezon ne zaman? 8. Sezon konusu ne?

Salgın nedeniyle beklenenden daha geç başlayacak olan Brooklyn Nine-Nine’ın senarist ekibi George Floyd’un ölümünün ardından yeniden başlayan Black Lives Matter hareketinin ardından senaryo çalışmalarına yeniden başladı. Böylece sekizinci sezonun yazılmış ilk dört bölümünün senaryosu çöpe gitti.

Koronavirüs salgını nedeniyle yeni sezon çekimlerini sürekli ertelenmek zorunda kalan Brooklyn Nine Nine, an itibariyle başladığı çekimleri 2021 yılında izleyicileri ile buluşturmayı düşünüyor.

Uzun süredir 8. sezon çekimlerini erteleyen bu dizi, an itibariyle 8. sezon çekimlerine tam anlamıyla başlamış durumda. 2020 yılının sonlarında çekimlerine başlayan dizi, 2021 yılının ortalarına doğru bizleri karşılayabilir. Dizi yapım ekibinin yaptığı açıklamalara göre, dizinin 8. sezonu için belirledikleri senaryosu kullanılmayacak, bunun yerine çok daha farklı bir senaryo kullanılacak.

Yeni senaryoda ise, Brooklyn ekibinin teşkilat içerisindeki sorunlarını konu edecek. Bu sorunlarla uğraşan ekip, aynı zamanda eğlenceli hareketleri ile izleyicileri güldürmeyi planlıyor. Daha önceki sezonlardan çok daha kaliteli bir yapım göreceğimizden hiç şüphemiz yok. Şüphemiz yok ama umarız ki beklenen ölçüde bizleri karşılar.

Brooklyn Nine Nine 8. sezon ne zaman yayınlanacak? Finale Geri Sayım Başladı

Brooklyn Nine-Nine 8. sezonla final yapıyor

2013 yılında FOX’ta başlayan yayın macerasına beşinci sezondan itibaren NBC’ye transfer olan Brooklyn Nine-Nine’dan final haberi geldi. 8. sezon için onay alan dizinin gelecek sezonunun aynı zamanda “final” sezonu olacağı açıklandı. Yeni sezon öncekilerin aksine daha kısa sürecek ve 10 bölümden oluşacak.

Andy Samberg liderliğindeki polisiye komedi kapılarını kapatmaya hazırlanıyor. Brooklyn Nine-Nine 2021-22 yayın sezonunda sona eriyor.

Brooklyn Nine Nine 8. sezon ne zaman yayınlanacak? Finale Geri Sayım Başladı

Brooklyn Nine-Nine Hakkında

Brooklyn Nine-Nine yayın hayatına 2013’te Fox kanalında başlamıştı ve beş sezonun ardından iptal edilmişti. Hayranlar internette oluşturdukları yoğun bir gündemle diziyi 48 saat içerisinde diriltmişti ve 6. sezonun NBC’de yayınlanacağı duyuruldu. 7. sezon geçen senenin Nisan ayında final yaptı ve dizi o zamandan beri belirsizliklerin içindeydi.

“Brooklyn Nine-Nine” ikinci kez sona eriyor. NBC, perşembe günü yaptığı açıklamada, komedi dizisinin yaklaşan 8. sezonunun sonuncusu olacağını duyurdu. Dizi, 2018’de Fox’ta beş sezonun ardından iptal edilmiş, NBC satın alarak altıncı sezonla birlikte diziyi devam ettirmişti. Böylece, NBC’de yayınlanan üç sezonla birlikte dizi yayın hayatını sonlandırmış olacak.

NBC Universal Television and Streaming’in senaryolu içerik başkanı Lisa Katz, “2018’de ‘Brooklyn Nine-Nine’ın NBC’de geri döneceğini duyurduğumuz o gece hissedilen heyecanı hala hatırlıyorum. Bu karakterleri her zaman sevdik ve bizi güldürürken aynı zamanda ustaca bizi de düşündüren hikayeler anlattılar. Mirası zamanla daha iyi yere gelecek bu komedi için harika ortaklarımıza, yazarlar, yapımcılar ve inanılmaz yetenekli oyuncularla, Dan Goor’a çok teşekkür ederiz. ” dedi.

NBC’ye göre, Sezon 7, yetişkin 18-49 yaş aralığında ortalama 5,1 puan ve toplam izleyici ölçümünde 9.5 milyon izleyiciye sahipti. Dizi, 2014 yılında en iyi komedi dizisi dalında Altın Küre kazandı ve Samberg aynı zamanda bir komedide en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. Braugher, gösterideki rolüyle dört Emmy Ödülü’ne aday gösterildi.

Dedektif Jake Peralta ve ekibinin geçici olarak kurulan bir karakolda geçirdikleri süre, dizinin uygulayıcı yapımcısı Dan Goor’dan gelen bir metinle sona erdi.

“NBC ve Universal Television’a karakterlerimiz ve hayranlarımızın hak ettiği sonu verme şansını tanıdıkları için çok müteşekkirim.

Mike Schur’la birlikte Andy’e diziyi anlattığımızda “Ben varım ama bu hikâyeyi tam olarak 153 bölümde anlatmamız gerekir.” demişti. Düşününce çok tuhaf, çünkü bizim de aklımızdan geçen bölüm sayısı buydu.

Sekiz sezon boyunca bu harika kadro ve çekim ekibiyle çalıştığım için çok şanslı hissediyorum. Sadece sektördeki en yetenekli kişiler değiller, yanlarındayken ailemle birlikteymiş gibi hissettiğim gerçekten güzel insanlar. Hepsinden de önemlisi, dünyadaki en iyi hayranlara sahip olduğumuz için şanslı hissediyorum. Bizi iptal edilmekten kurtardılar ve diziyi izlerken hissettiklerinden çok daha büyük bir mutluluk yaşattılar.

Diziyi bitirmek zor bir karardı fakat karakterlerimizi, hikâyemizi ve hayranlarımızı memnun etmenin en iyi yolunun bu olduğunu düşündük. Kiminiz bu kadar kısa sürede bittiği için hayal kırıklığına uğrayacaksınız biliyorum ama ben bu kadar uzun sürdüğü için bile minnettarım.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.