Brezilya’da koronavirüs kayıplarında korkunç yükseliş!

Nisan ayında Türkiye ile yakın corona virüsü vaka ve ölüm sayısına sahip olan Brezilya'da önlemlerin alınmaması sonucunda acı bilanço artıyor... Son 24 saatte 33.274 yeni vakanın açıklanmasının ardından toplam ölüm sayısının da 956 arttığı belirtildi.
Takip et
Brezilya’da koronavirüs kayıplarında korkunç yükseliş!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Corona virüsüne karşı tedbirlerin zamanında alınmadığı Brezilya, salgının başladığı andan beri en korkunç günü yaşıyor…

Brezilya Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içerisinde bir rekor olan 33.27 yeni vakanın belirlendiğini duyurdu. Güney Amerika ülkesinde toplam Covid-19 vaka sayısı 498.440’a çıktı. Brezilya böylelikle salgının korkutucu boyutlara ulaştığı ülkelerden biri haline geldi.

DÖRDÜNCÜ SIRADALAR

Yapılan açıklamada son 24 saat içerisinde 956 insanın Covid-19’a bağlı nedenlerle öldüğü açıklandı. Güncel verilerle beraber ülkede hayatını kaybedenlerin sayısının 28.834 olduğu açıklandı. Brezilya, yapılan güncelleme ile Covid-19’a bağlı ölüm sayısında Fransa’yı geride bırakarak dünyada en çok ölümün açıklandığı dördüncü ülke oldu.

Bu kategoride Fransa’yı geride bırakan Brezilya’nın önünde ABD, Birleşik Krallık ve İtalya bulunuyor.

EN KÖTÜ HENÜZ YAŞANMADI

Daha önce sokağa çıkma yasaklarını eleştirerek, “Kötü bir ekonomi virüsten daha tehlikeli” diyen ve corona virüsünün işsizliği artırmasından şikayet ederek sokağa çıkma yasaklarına uyulmaması gerektiğini dile getiren Brezilya lideri Jair Bolsonaro konuyla alakalı bir açıklama yapmadı.

Brezilya’da bazı eyaletlerde karantina ve sokağa çıkma yasaklarının gevşetileceğini açıklayan sağlık yetkilileri, en kötünün henüz yaşanmadığını da vurguladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.