Brezilya Hükümetinden Ronaldinho'ya Kötü Haber!

Biriken vergi borçları nedeniyle, efsane futbolcunun mülklerine devlet el koydu. 2 milyon 500 bin dolar borcu bulunan Rodnaldinho'ya yurt dışı çıkış yasağı da konuldu.
Takip et
Brezilya Hükümetinden Ronaldinho'ya Kötü Haber!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Brezilya'nın yetiştirdiği en önemli yeteneklerden biri olan Ronaldinho'nun başı büyük dertte. 2 milyon 500 bin doları bulan vergi borçlarını ödemediği gerekçesiyle efsane futbolcunun mülklerine devlet el koydu. Ülke basınında yer alan haberlere göre Ronaldinho'nun tam 57 özel mülküne el konuldu.

Mahkemenin mülklere tedbir koyduğu ve borçların ödenmesi durumunda mülklerin Ronaldinho'ya iade edileceği açıklandı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan avukat ise ödeme yapılandırması yaptıklarını ancak yine de mülklere el konulduğunu söyledi. Yeni bir ödeme planı ile bu sorunun aşılacağını söyleyen avukata göre devlet hukuksuz bir biçimde mülklere tedbir koyma kararı aldı. Yıldız futbol adamı ise konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

BEŞİKTAŞ İLE ADI ANILMIŞTI

Kariyerinde Dünya Kupası dahil kazanmadık kupa bırakmayan Ronaldinho altın günlerini Katalan devi Barselona'da yaşamıştı. Büyülü İspanya macerasının ardından Milan'ın yolunu tutan Ronaldinho burada dikiş tutturamayınca ülkesine dönmüş ve Flamengo ile A. Mineiro formaları giymişti. Kariyerini Meksika'nın Queretaro FC takımında noktalayan efsane futbolcunun adı bir dönem Beşiktaş ile anılmış, ancak Roni 10 milyon Euro yıllık ücret isteyin transfer gerçekleşmemişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.