Brexit, Piyasaları Kötü Etkiliyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın, Ekim ayında Avrupa Birliği’nden ne olursa olsun ayrılacaklarını söylemesinin ardından, Avrupa’da hisse senedi piyasalarının durumu belirsizliğini koruyor.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Ekim ayında ülkesi İngiltere’nin Avrupa Birliği’nin erteleme istemeden artık kurtulacaklarını söyledi. Johnson, sonsuza kadar bu süreci erteleyemeyeceklerini dolayısıyla ayrılmalarının en doğru karar olduğunu savunmaya devam ediyor.

ERTELEME TALEP ETMEKTENSE ÇUKURDA ÖLMEYİ TERCİH EDERİM

İngiltere’nin artık erteleme istemesinin doğru olmadığını ve bir an önce AB’den ayrılması gerektiğini, bunun da Ekim ayında ne olrusa olsun gerçekleşeceğini söyleyen Johnson, İşçi Partisi’nin Ekim ayında yapmak istediği erken seçimi Kasım ayına çekmeye çalıştığı da biliniyor. İşçi Partisi’nin bu düşüncesinin altında ise parti lideri Jeremy Corby’nin Ekim ayına kadar yeteri kadar oy alamayacağı düşüncesi yatıyor.

Bu olaylar olurken Dolar Euro karşısında değer kaybetti. Sterlin ise dolar karşısında yatay seyrederek 1.2326 sterlinden işlem gördü. Yatırımcılar AB ve İngiltere’den gelecek ekonomik verileri yakından takip etmeye devam ediyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı