adplus-dvertising

Bozkurt Futbol Sahası afetin yıl dönümünde yeniden ilçeye kazandırıldı

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde 11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan sel felaketinde kullanılmaz hale gelen Bozkurt Futbol Sahası, afetin sene dönümünde tekrardan ilçeye kazandırıldı.
Takip et
Bozkurt Futbol Sahası afetin yıl dönümünde yeniden ilçeye kazandırıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Batı Karadeniz’de 11 Ağustos’ta yaşanan sel felaketinin en ağır biçimde hissedildiği Bozkurt ilçesinde, spor tesisleri de kullanılmaz hale gelmişti. İlçede yaşamın normale döndürülmesi sürecinde spor tesislerinde tekrardan ilçeye kazandırılması için çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmalar sonucunda Bozkurt Futbol Sahası tekrardan inşa edilerek afetin sene dönümünde ilçeye kazandırıldı. İlçede yapılması planlanan kapalı spor salonunun da ihale sürecinin tamamlandığı ve kısa zamanda inşa edileceği öğrenildi.

Konu ile alakalı Kastamonu İl Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “11 Ağustos 2021 tarihinde sahil ilçelerimizde yaşanan sel felaketinde kullanılamaz hale gelen Bozkurt Futbol Sahamız felaketin sene dönümünde tamamlanarak Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından tekrar ilçemize kazandırıldı” dendi.

“Tesislerin yapılması bu çocuklara katkı sağlayacaktır”

Daha önce Bozkurt Belediyespor Kulübü Voleybol Takımı’nın Süper Lig’de mücadele ettiğini belirten Kulüp Başkanı Nazım Çatinkaya, tesislerin tekrardan inşa edilmesi ile ilçede yeni sporcuların yetişmeye başlayacağını söyleyerek, “Sportif manada geçmişte çok iyi vaziyetteydik. Takımımız Voleybol Süper Ligi’nde oynadı. Bu başarılar sonucunda çocuklarımız da voleybolu sevdi. Şu anda Ankara’da bulunan spor lisesinde voleybol eğitimi görenler var. Tesislerin yapılması bu çocuklara katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Spor tesislerinin gençlerin sosyal aktivitelere katılarak kendilerini geliştirmesi noktasında çok mühim olduğunu söyleyen Bozkurt Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı Mustafa Erol, “Spor tesislerimizin hepsi selde zarar gördü. Bu tesislerimiz zarar görürken sporcu Eray Çelebi’yi de kaybettik. Ailesine yeniden baş sağlığı diliyoruz. Buradaki selden sivil toplum kuruluşu olarak en çok etkilenen kurumların başında geliyoruz. Tesislerimizin zarar görmesi dolayısıyla da buradaki çocuklarımız, gençlerimiz büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Onları çevre ilçelere antrenmanlara gönderiyoruz. Bunun maddi yükümlükleri oluyor. Devlet desteği aldık ama yapılan harcamalara denk gelmiyordu. Bizim kapalı spor salonumuz olmamasına karşın, bu sene hem voleybol hem tenis takımımızı müsabakalara göndermeye çalıştık. İlçemizin tanıtımına da büyük katkı sağlıyorlar. Tekrar biz bu işi canlandırmak istiyoruz. Tesislerimiz yapım aşamasında. Kapalı spor salonumuzun ihalesi yapıldı. Bu konuda çalışmaların biraz daha hızlanması bizim gençlerimizin sosyal faaliyetlere katılabilmeleri açısından çok mühim” diyerek konuştu.

Bozkurt Futbol Sahası afetin yıl dönümünde yeniden ilçeye kazandırıldı

Yıkılan tesiste genç futbolcu yaşamını yitirmişti

Öte yandan, sel felaketinden önce Bozkurt Belediyespor’da forma giyen amatör futbolcu Eray Çelebi (26), sahada antrenman yaparken selden kurtulmak için iki katlı kulüp tesisinin çatısına çıktı. Yardım beklerken çöken bina sonrası sel sularına kapılan Çelebi, 1 senedir bulunamadı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.