adplus-dvertising

Böyle ev sahibi görülmedi: Kiracısının yatılı misafiri oldu

İzmir’deki evini satarak Çeşme ilçesinde ev alan Engin Alkan, satın aldığı evdeki kiracılar evden çıkaramayınca, sokakta kalmamak için tasını tarağını toplayıp kiracılarının yanına yerleşti. Kendi evinde yatılı konuk olan Alkan, bu enteresan vaziyeti “Kiracı mıyım konuk miyim ben de anlamadım” diye özetledi.
Takip et
Böyle ev sahibi görülmedi: Kiracısının yatılı misafiri oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir’de sıhhi tesisatçılık yapan Engin Alkan, geçen şubat ayında İzmir’in Buca ilçesindeki evini satarak Çeşme’nin Dalyan Mahallesi’nde bir daire satın aldı. Satın aldığı evde kiracı olarak kalan restoran çalışanlarına evi boşaltmaları için ihtarname gönderen Alkan, kiracıların evi boşaltmayı reddetmesi ve görüştüğü avukatın da dava açılsa bile bir yıldan önce evin boşaltılamayacağını söylemesi üstüne kiracılarla anlaşma yoluna gitti. Kiracılarından 20 bin lira ev kirası ve eylül ayı sonunda evin boşaltılacağına dair noter taahhütnamesi alan Alkan, sokakta kalmamak için kiracılarıyla beraber yaşamayı teklif etti. Alkan, kiracılarının bu vaziyeti kabul etmesi üstüne satın aldığı evde yatılı konuk yaşamı yaşamaya başladı.

Böyle ev sahibi görülmedi: Kiracısının yatılı misafiri oldu

“Kendi evimde konuk gibi yaşıyorum”

Yaşadığı vaziyeti “Kendi evimde, konuk gibi yaşıyorum” diyerek anlatan Alkan, “Şubat ayında evi satın aldım. Buca’da bir evim vardı. Onu satarak bu daireyi satın aldım. Satın aldığımda evde kiracılar vardı. Evin boşaltılması için noterden ihtarname çektim. Evdeki kiracılar başka ev aradı ama bulamadılar. Buldukları ev de pahalı çıktı. Ben de sokakta kaldığımı söyledim ve ‘Evimi boşaltın’ dedim. Boşaltmak istemediler. ‘Avukata git’ dediler. Avukata gittim. Avukat, ‘Bir yıl içinde boşaltamazsın. Kiracılarınla anlaşmaya çalış’ şeklinde konuştu. Ben de kiracılarımla konuştum. ‘Bari bana bir yer verin’ diye onlarla bir anlaşma yaptım. Onlardan 20 bin lira aldım. 3 ay kiracılarımla beraber aynı evde yatıp kalkmaya başladım. Kiracı mıyım, konuk miyim ben de anlamadım” diyerek konuştu.

Böyle ev sahibi görülmedi: Kiracısının yatılı misafiri oldu

“Yaşadıklarımı radyoda anlattım”

Yaşadıklarını bir radyo programında anlatması üstüne olayın basına yansıdığını belirten Alkan, “Bir radyo programına telefonla katıldım. O gecenin program konusu, ‘Gıcık olduğunuz bir olayı anlatın’ idi. Ben de bağlanarak yaşadığım bu vaziyeti anlattım. Çok alakasını çekti. Ortalama bir saat muhabbet ettik. O da tanıdığı basın mensubu arkadaşlarına bu vaziyeti anlattı. Onların da alakasını çekince bugünlere geldik” diyerek anlattı.

“Gün sayıyorum”

Temmuz ayı başında evde 5 kişinin kaldığını söyleyen Alkan, “Benimle beraber 6 kişi kalmaya başladık. Şu anda birisi işi bıraktı gitti. Birisi de izne ayrıldı. 2 kişi garson olarak çalışıyor. Diğerleri devamlı olarak restorandalar. Şu an evde 2 kişi kaldı. Ama her an artabilir. Restoran, vaziyete göre çalışan kişileri azaltabiliyor, artırabiliyor. Anlaşmamıza göre evi eylül ayı sonunda bana teslim etmek zorundalar. Noterden taahhütname yaptık. Gün sayıyorum” sözlerine yer verdi.

Böyle ev sahibi görülmedi: Kiracısının yatılı misafiri oldu

Çay içip televizyon seyrediyorlar

Evdeki kiracıları ile beraber çay içip televizyon seyrettiklerini anlatan Alkan, “Eskiden tanışmış arkadaşlar gibiyiz. İlk geldiğimde 2 arkadaş kalıyordu. Bir tanesi bulaşıkçıydı. Diğeri de garsondu. Bulaşıkçı arkadaş buradan ayrıldı. Şuanda başka bir yerde kalıyor. Garson da izne gitti. Kendi yatağımı kurdum. Orada yatıp kalkıyorum. Eşim de var. O da mağdur vaziyette. Yaz tatili için yanıma gelecekti. Hayaller kurmuştuk. Evimiz bu vaziyette olunca yaz sıcağında İzmir’de kaldı. 24 yaşında oğlum var. O da Alaçatı’da sörf okulunda çalışıyor. O da evimize gelemedi. Konteynerde kalıyor. Benim gibi koğuş sistemi yaşıyor” ifadeleri kullandı.
Alkan’ın enteresan hikayesi, sosyal medyada da geniş yer buldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.