Botan Beyaz gerçek adı ne, nereli, kaç yaşında? Botan Beyaz hakkında merak edilenler

Instagram ve Youtube üzerinden paylaştığı içeriklerle büyük beğeni toplayan Botan Beyaz merak edilen isimler arasında yerini almayı başardı. Büyük bir takipçi kitlesi bulunan genç isim İngilizce rap dalında seslendirdiği parçaları çok beğeniliyor. Peki, Botan Beyaz kimdir, nereli, kaç yaşında? Botan Beyaz eğitimi ne? Botan ne demek, Kürtçe mi? Botan Beyaz şarkıları, yapılan yorumlar haberimizde...
Takip et
Botan Beyaz gerçek adı ne, nereli, kaç yaşında? Botan Beyaz hakkında merak edilenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 1996

Doğum yeri: Mardinli

Eğitimi:  Batıkent Lisesi

Gerçek Adı: Ömer Beyaz

Botan Beyaz gerçek adı ne, nereli, kaç yaşında? Botan Beyaz hakkında merak edilenler

İngilizce rap alanında keşfettiği yeteneğini konuşturan Botan Beyaz nereli sorusu da gündemde.  Genç yetenek içerikleriyle herkesi büyülemeye devam ediyor.

Kısa sürede hayran kitlesi yakalamayı başaran Botan Beyaz henüz yeni keşfedilen isimlerden bu nedenle çok bilgi yok. Fakat verdiği röportajda açıklamaları üzerine hakkındaki bilgiler şöyle.

Ağabeyleri ve ailesi de bu müzikleri dinledikleri için, hatta hastalık derecesinde tutkun olup çok geniş bir arşiv edindikleri için kendini şanslı hissediyor. Annesi de kendisine hamileyken saz kursuna gitmiş. Bunun da müziğe olan ilgisine çok şey kattığı kanısında.

Botan Beyaz ‘metal’ ve ‘rap’ müzik ile ilgilenen, çok iyi derecede gitar çalabilen ve üstelik bunu hiçbir müzikal eğitim almadan başaran ve çok beğenilen ‘cover’lara imza atan bir müzisyen. Yani sadece müzikal değil, üniversite eğitimi de almamış.

Okuması için aileden baskı görmeyen Botan’ın hayatı tamamen müziğe adanmış durumda. O sayede küçüklüğünden beri odasında bilgisayar ve gitarın başından ayrılmadığı için, kendini bu alanda oldukça geliştirebilmiş.

Asında ilk olarak Instagram hesabına kendi rap parçalarını koymasıyla tanınan Botan, çeşitli türlerdeki eserlere yaptığı başarılı ‘cover’larıyla da tanınıyor. Hatta, ‘cover’daki başarısı öne geçmiş durumda ki, insanlar kendi eserlerini bile ‘cover’ zannediyor.

İngilizceyi De Kendi Kendine Öğrenmiş!

‘2 pac’ parçalarını bu seviyede yorumlayabilen Botan 2 yaşından beri ev ortamında ‘Hip Hop’ müzik çaldığını söylüyor.  Her gün her yüksek sesle; ‘MW Watt’, ‘2 pac’, ‘Doctor Dre’, ‘JZ’ gibi isimleri dinleyerek büyüdüğü için, çocuk yaşından itibaren kulak dolgunluğu kazandığını söylüyor.

O zamanlar anlamlarını bilmeden ezbere söylermiş. Ayrıca internet dönemine denk gelen çocuklar olarak, bilgisayar oyunlarından ve internetten de bir kazanımı olduğunu belirtiyor İngilizce açısından. Onun dışında sadece ortaokul ve lise eğitimindeki İngilizceden ibaret eğitimi.

Cover meselesine gelecek olursak, dediğimiz gibi aslında kendi eserlerini paylaşırken, bir gün sırf denemek için Travis Scott’ın bir parçasını ‘cover’layınca, herkes tarafından çok beğenilmiş. Bu arada Botan’ın inanılmaz bir hayran kitlesi var ve onlar, Botan’ın bir an önce herkes tarafından tanınmasını istiyorlar. Hatta öyle ki, bu ‘cover’dan sonra Amerika’daki bir takipçisi, ‘Hey Oh Mary’yi ‘cover’larsa, Ankara Batıkent’ten tüm Los Angeles’ı sallayabileceğini söylemiş. 2 pac ‘cover’larından sonra yazmış

Kerem Bürsin Desteği

Covid-19 salgını maalesef Botan’ı da olumsuz etkilemiş bu süreçte. Henüz 2 videosunu paylaşmışken, yani yolun başında tam Kerem Bürsin ile tanışıp, onun desteğini almış ve bazı planlarını hayata geçirme fırsatı yakalamışken patlak veren salgın nedeniyle işleri yarım kalmış maalesef. ‘Under Armour’un reklamını Bürsin ile birlikte yapmışlar. Bürsin için ‘Desteğin Kralı’ diye bahsediyor.

Amerika’ya gitmek en büyük hedefi. Orada 1 sene içinde büyük işler başaracağını düşünüyor. Onun dışında Kerem Bürsin’in dizisi bittikten sonra, yine onun desteğiyle klip albüm işleri başlayacak Türkiye’de.

Botan Beyaz gerçek adı ne, nereli, kaç yaşında? Botan Beyaz hakkında merak edilenler

Botan Ne Demek?

Botan Dicle Nehri’nin bir koludur. İsmini geçmişteki Botan (Kentrites) Krallığı’ndan alır. Sokrates’in öğrencisi Ksenephon M.Ö 400 yılında yazdığı Anabasis (Onbinlerin Dönüşü) adlı kitabında nehirden oldukça fazla bahsetmiştir.

Dicle Nehri’nin bir koludur. İsmini geçmişteki Botan Beyliği’nden alır
Şırnak, Siirt, Mardin’in Doğusu ve Batman Bölgesi’ni kapsayan bölgenin adı.
Cizre’nin eski adı olarak da kabul edilir.

Botan Beyaz Sosyal Medya Hesapları ve Takipçi Sayısı

Özel hayatıyla ilgili daha fazla bilgi bulunmayan Botan Beyaz, YouTube üzerinden İngilizce Rap şeklinde yayınladığı şarkılarını 34,5 bin abonesiyle buluşturuyor. Instagram üzerinden de yeteneğiyle kısa sürede ünlenen Botan Beyaz, 106 bin takipçiye sahip.

Botan Beyaz Instagram hesabı: botan.b

Botan Beyaz gerçek adı ne, nereli, kaç yaşında? Botan Beyaz hakkında merak edilenler

Botan Beyaz Twitter hesabı: botanbutcute

Botan Beyaz gerçek adı ne, nereli, kaç yaşında? Botan Beyaz hakkında merak edilenler

Botan Beyaz YouTube hesabı: https://www.youtube.com/channel/UCMlyB4wqEgY6P6WR_IqSvng

Botan Beyaz gerçek adı ne, nereli, kaç yaşında? Botan Beyaz hakkında merak edilenler

Facebook Hesabı: https://www.facebook.com/omer.beyaz.710

Botan Beyaz Hakkında Yapılan Yorumlar

Ses desen var, karizma desen var, dil ve aksan desen var. Global sanatçı thats keep on it dude.

Ünlü olmayı sonuna kadar hak eden saf bir yetenektir kendisi. Uzun süredir takipteyiz 🙂

Bu çocuk dünya yıldızı olacak not edin.

Eleman işini süper yaptigının,bir yerlere geleceginin o kadar farkında ki….özgüven süper. Star olmayan bi star resmen

Hee kulağına ezan değil 2pac okumuşlar adamın 😀

Dinlediğimden beri yani bunu teknik şeylere boğup anlatamam ama inanılmazzz bir yeteneği olduğunu ve bu yeteneğin dünya çapında duyulması gerektiğini düşünmüştüm. Çok sanatçımız var ama dünyada başarılı olamadılar. Botan bunu yapabilecek bir sahne ışığına sahip… Amerika’da kendini var etmesi için bir Türk sanatçı egosuna sahip değil her şeyden önce.

2Pac cover inanılır gibi değil! İyi bir 2pac dinleyicisi olarak nerdeyse ayırt edemedim. Valla tebrikler! So Many Tears parçasını söylese ne güzel olur

gitar çalışını kıskandığım aşırı yetenekli çocuk. ayrıca mütevazı ve kafa birine de benziyor. yolu açık olsun.

videolardaki ses kendine mi ait hala saskinligimi gizleyemiyorum. rez alalim buradan bu cocuk yurur.

ankara batıkent’te yaşayan aslen mardinli olan ingilizce rap yapan çok yetenekli bir arkadaş. umarım yolundan hiç vazgeçmez ve türkiye’deki mob pmc vs gibi toksik oluşumların içine girmeden istanbul’da çok takılmadan tez zamanda abd’ye gider.
kürtçe rap yapması ya da en azından kürtçe rap yapan biriyle feat atması da ilgi çekici olabilir. ayrıca yolun açık olsun braye mın.

harika gitar çalıyor*, çok iyi bir sesi var ve inanılmaz *rap parçalar yazıp söylüyor.
üstteki entryde endişelenildiği gibi bir durum olmayacak gibi, zira kendisi abd’li müzik yapımcısı scott storch ile tanıştırılmıştır bile.

dün keşfettim ben bu arkadaşı…harika bir enerjisi var..umarım birileri duyarda el verir bu arkadaşa…

müzik için varolmuş bir arkadaş, keşke arkadaşım olsa

fişşek gibi parçalar yapan eleman. umarım ünlü olur filan demiyorum zaten olacak halinden belli. türkiye’de hiç kimseye bulaşmadan, feat atmadan kendi yolunda yürüyedur

gitarı şu yaşında yemiş yutmuş belli. inanılmaz jason becker çalıyor. parmaklar ve picking makine gibi.

batikentin bagrindan cikan baska bir cevher daha. dunyanin en mutevazi, sicak kanli dostlarindan biridir. hayatindaki en mantikli kararlardan birini hacettepe universitesi denen bok cukurunu birakarak vermistir. keep charging forward me lad!

çok başarılı çalışmalar çıkaran türk. değerlenir.

bu ne olum? ölüyü diriltmiş bildiğin eleman. saygılar aga.

ezhel’le iş yapsalar güzel olur gibime geliyor. ne de olsa ikisi de angara bebesi.

eğer o ses, o tonlamalar, o okuyuş bu arkadaştan çıkıyorsa zerre abartmıyorum dünya çapında bir rapçi olabilme potansiyeline sahip kişidir.

sadece tupac coverları ile amerikan piyasasını alt üst eder. sosyal medyada virüs gibi yayılır viral olur.

yıllar önce aleyna tilkinin bir şarkısına yaptıkları cover ile tanımıştım müthiş samimi ve eğlenceli birisi aynı zamanda. şimdi daha çok tanınmaya başladı daha da çok tanınacağına şüphem yok zira hakediyor.

sosyal medya üzerinden ün kazanan insanlar arasında gördüğüm en büyük yetenek ve belki de o ünü, o ün üzerinden kazanacağı parayı en çok hak ettiğini düşündüğüm yetenek, aynı zamanda.

acayip bir arkadaş. bir videoda zenciden farksız 2pac şarkısı söylüyor, bir videoda necrophagist solosu atıyor. klasik müziğe de el atsın bach falan çalsın da tam olsun. şaka bir yana oldukça yetenekli, yolu açık olsun.

insanüstü yetenekli bi arkadaş. kapasitesinin ucu bucağı yok muhtemelen. yolun açık olsun kardeşim.

playback falan yapmayan kişidir. azıcık müzikten anlayan herhangi bir insan bunu anlayabilir.

Botan Beyaz Sosyal Medya Paylaşımları, Seslendirdiği Şarkılar

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.