adplus-dvertising

Bosphorus Cup, 21. kez İstanbul’da

2 Eylül 2022, 14:52 tarihinde eklendi
Türkiye’nin dünyaya ihraç ettiği en büyük spor organizasyonlarından biri olan Bosphorus Cup, 21. defa İstanbul’da düzenlenecek. ‘İstanbul Yelken Açıyor’ sloganıyla 22-25 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek 21. Bosphorus Cup, bu sene da İstanbul’un bütün güzelliklerini dünyaya tanıtacak. 10 farklı ülkeden yelkencilerin katılacağı ve yerli yabancı toplam 900 sporcunun yarışacağı organizasyonun Boğaz Yarışı etabı, 24 Eylül Cumartesi günü yapılacak.
Takip et
Bosphorus Cup, 21. kez İstanbul’da
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’nin dünyaya ihraç ettiği en büyük spor organizasyonlarından biri olan Bosphorus Cup, 21. defa İstanbul’da düzenlenecek. 22-25 Eylül tarihlerinde ‘İstanbul Yelken Açıyor’ sloganıyla IRC, ORC, gezi tekneleri ve sportif tekneler olmak üzere toplam 8 kategoride gerçekleştirilecek olan 21. Bosphorus Cup, bir defa daha İstanbul’un bütün güzelliklerini dünyaya tanıtacak. 2002 senesinden bu yana gerçekleştirilen organizasyonda bu yıl Romanya ve Bulgaristan başta olmak üzere 10 farklı ülkeden toplam 400 yabancı sporcu yarışacak. Jumbo ve All – Accor Live Limitless ana sponsorluğunda, Tersane İstanbul ev sahipliğinde gerçekleşecek yarışa yerli ve yabancı olmak üzere toplam 900 sporcu katılacak.

Boğaz’da ‘yelkenler fora’ diyecek

Caddebostan açıklarındaki antrenman ve şamandıra yarışlarıyla başlayacak olan 21. Bosphorus Cup’un ilk yarışı, 23 Eylül Cuma günü Adalar’dan start alacak ve Kalamış’ta sona erecek. Ismini İstanbul Boğazı’ndan alan organizasyonun muhteşem bir atmosferde gerçekleşen Boğaz Yarışı etabı, 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenecek. Yelkenliler, hiçbir motor kuvveti olmadan yalnızca rüzgar enerjisiyle aynı anda boğazda fora diyecek. Bosphorus Cup, Boğaz Yarışı’nın sonrasında 25 Eylül Pazar günü Caddebostan açıklarındaki yarışla sona erecek. Genel klasmanda birinci olan takım, Tersane İstanbul ev sahipliğinde düzenlenecek ödül töreni ile kupanın sahibi olacak.

Bosphorus Cup, 21. kez İstanbul’da

Gorbon: “Bütün dünya takip ediyor”

Bütün dünyadan yelkencilerin merakla beklediği yelken organizasyonlarından biri olan Bosphorus Cup’ın kurucusu Orhan Gorbon, böylesine güç bir organizasyonu senelerdir başarıyla gerçekleştirmiş olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Gorbon, ”Bosphorus Cup dünyadaki en mühim yelken yarışlarından birisi konumunda ve Boğaz Yarışı etabı onu eşsiz kılıyor. Bütün dünyadan yelken severlerin takviminde yer verilen, takip ettikleri bir yarış konumundayız. 21 sene boyunca uluslararası seviyede böylesi bir etkinliğin gerçekleşmesinde emeği ve desteği olan herkese buradan teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.