Bosch Elektrikli Arabadan 6 Milyar Dolar Kazanacak!

Elektrikli araç piyasasına hızlı bir giriş yapmayı planlayan Alman devi, 2024 yılına kadar bu sektörden 6 milyar dolar para girişi bekliyor.

Toyota ve Tesla elektrikli otomobil piyasasını canlı tutarken Alman devi Bosch da bu sektördeki yerini aldı. Dev şirketten yapılan açıklamaya göre yönetim elektrikli araçlardan 2024 yılına kadar 6 milyar dolarlık bir ciro beklentisi içinde. Çin’de bu segmentin büyük bir patlamayla genişlediği vurgulanırken Alman şirketinin de burada dev bir fabrika açarak, özellikle yedek parça alanında büyük bir pazar yaratmak istediği belirtildi.


Bosch günümüzde 1 milyondan fazla otomobile parça desteği sağlıyor. Toplamda 50 büyük marka Bosch ile çalışırken firmanın dizel ve benzinli araçlardaki yedek parça pazarı elektrikli araçlarınkinden 14 kat fazla. Şirket hemen hemen tüm otomobil markaları ile orijinal ve yedek parça işleri yapıyor. Elektrikli arabaların her geçen yıl biraz daha artması ve petrol türevi yakıtların tarihe karışacak olması nedeniyle bu sektördeki canlılığını artırmak isteyen firma yeni projelere başladı.

SATIŞ BEKLENTİSİ DÜŞTÜ

Şirketten yapılan bir diğer önemli açıklama ise araç satışları ile ilgili beklentilerinde. Konu ile ilgili bir çalışma yapıp rapor hazırlayan şirketin verilerine göre araç satışı önümüzdeki sezon bu seneye göre yüzde 5 düşecek. Bosch, yılın ilk ayında yayınladığı ilk raporunda bu rakamı yüzde 3 olarak duyurmuştu. Global piyasalardaki çalkantının bu gerilemede etkili olduğu ifade ediliyor.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı