Boşandığı eşi Semine Eylence’ye işkence etti, tutuklandı! Tahliye olunca tehdide başladı!

İstanbul'da boşandığı eşi Semine Eylence'yi, birlikte oturmayı kabul etmeyince kaçırıp işkence ederek öldüresiye dövdüğü gerekçesiyle tutuklanan Recep Yılmaz, ilk duruşmada tahliye oldu. Yılmaz oğlunu arayarak, "Annen ya benimle barışır ya da ölür" diye tehdit etti. Tahliye haberini duyan Eylence, "Beni kim koruyacak bu adamdan" diyerek isyan etti.

İstanbul Esenyurt’ta yaşayan Semine Eylence (46), 17 yaşındayken Recep Yılmaz (50) tarafından kaçırılıp tecavüze uğradı. Ailesi tarafından destek görmeyen kadın, Yılmaz’la evlenmek mecburiyetinde kaldı ve ondan üç çocuğu oldu. 23 sene boyunca şiddet gördü. Odunla darp edildi. Yediği yumruklar yüzünden çenesi kırıldı. 40 günlük loğusayken yediği dayaklardan kanaması oldu ve hastaneye kaldırıldı. Yılmaz, eşi ve çocuklarının kazandığıyla geçindi. Eylence yaşadığı işkence  dolu yaşama dayanamayıp 3 sene önce boşanma davası açtı. Hürriyet Gazetesi’nden Burcu Purtul Uçar’ın haberine göre, Yılmaz bir arkadaşıyla beraber eşini kaçırıp ormana götürdü ve davayı geri çekmesi için dayak attı. Fakat Eylence geri adım atmadı. Mahkeme çifti geçen sene boşadı. Yılmaz, 14 Nisan’da gene bir arkadaşıyla Eylence’yi kaçırdı. Dövdü. Tecavüz etmeye kalkıştı. Başına silah dayadı. Yılmaz eski eşini dövdüğü esnada kendisine gelen bir telefonu cevaplayınca Eylence “Beni kurtarın” diyerek çığlık attı. Telefondaki kişi kadını kurtardı. Eylence sosyal medyadan yardım isteyince 15 Nisan’da Yılmaz tutuklandı.

Boşandığı eşi Semine Eylence’ye işkence etti, tutuklandı! Tahliye olunca tehdide başladı!

2.5 AY CEZAEVİNDE KALDI

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Recep Yılmaz ile ilgili basit yaralama suçundan 1 sene, silahla tehdit suçundan 5 sene, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 7 sene, hakaret suçundan da 2 sene olmak üzere toplam 15 sene hapis cezasıyla yargılanmasını talep etti. Büyükçekmece 16’ncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde 30 Haziran’da hâkim karşısına çıkan Yılmaz savunmasında suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme, 2.5 ay cezaevinde kalan sanığın savunmasının alınmış olması, tutuklu kaldığı süre ve artık bir tutuklama sebebinin görülmemesi nedenleriyle sanığın tahliyesine karar verdi.

Boşandığı eşi Semine Eylence’ye işkence etti, tutuklandı! Tahliye olunca tehdide başladı!

‘1 GÜN BİLE MUTLU OLMADIM’

23 sene boyunca defalarca şikâyette bulunduğunu fakat eşinin hep para cezasıyla kurtulduğunu belirten Semine Eylence gözyaşları içinde şunları belirtti:

“Korku içindeyim. Hemen askerdeki oğlumu aramış ‘Ya annen beni kabul eder ya ölür demiş’. Korkudan işe gidemedim. Ama para kazanmam gerekir. Bu adamdan beni kim koruyacak? Tahliye olduğunu öğrenince elim ayağım boşaldı. Oturdum bir saat kaderime ağladım. Adaletsizliğe üzüldüm. O kadar çok şikâyet ettim ki onu. Devlet bunu bana nasıl yapar? Bu şekilde insanları dışarı salıp da ne olacak? Bana ne zaman sıra gelecek diyerek mi bekleyeceğim? Beni kaçırdığında ‘Ya benimle yaşayacaksın ya da öleceksin. Başka çaren yok’ şeklinde konuştu, kafama silah dayadı.

Boşandığı eşi Semine Eylence’ye işkence etti, tutuklandı! Tahliye olunca tehdide başladı!

‘BU KORKUYLA YAŞAYAMAM’

Ben bu ölüm korkusuyla yaşayamam ki akıl sağlığımı kaybederim. O psikolojiyi atlatamıyorum rüyalarıma giriyor. Kafamı duvarlara çarpa çarpa dövmekten duvarlar kan olurdu hep. Sevmediğim bir insanla ömür geçirdim ben. Çocuklarım için her şeye katlandım. O adam çalışıp evine bakmadığı için ben hep çalıştım. Çocuklar ilkokuldan beri çalışıyorlar. Yıprandılar. Gün yüzü görmediler. Ne isterdim biliyor musunuz yalnızca 1 gün bile olsa mutlu olmayı. 1 gün bile mutlu olamadım şu hayatta ona üzülüyorum.”

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı