adplus-dvertising

Borodyanka’da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

Ukrayna’nın Borodyanka kentinde Rus saldırıları neticesinde yıkılan binalarda göçük altında kalan sivillerin cansız bedenleri çıkarılmaya devam ederken, Ukrayna Acil Vaziyetler Servisi çalışmaların başından bu yana 41 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını bildirdi.
Takip et
Borodyanka’da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya-Ukrayna savaşı 53. gününde sürerken, Rus ordusunun saldırıları neticesinde yıkılan binaların altında kalarak yaşamını yitiren sivillerin cansız bedenleri çıkarılmaya devam ediyor.

Ukrayna Acil Vaziyetler Servisi tarafından yapılan açıklamada, “Borodyanka kentinde bombardıman neticesinde yıkılan 2 tane çok katlı binanın enkazında çalışmalar sürdürülürken, göçük altında kalan 1 vatandaşın cansız bedenine ulaşıldı.

6 Nisan’dan itibaren yıkılan 7 tane çok katlı binadan 5 tanesinin enkaz kaldırma çalışmaları tamamen sonuçlandırıldı. Çalışmaların başından bu yana 41 kişinin cansız bedenine ulaşıldı” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan, Ukrayna Acil Vaziyetler Servisi, Çernihiv kentinde yapılan arama kurtarma çalışmaları hakkında, “9 katlı bir bina ile Çernihiv Eğitim ve Spor Merkezi’nin enkazında yapılan çalışmalar sürüyor ve personel olay yerinde görevine devam ediyor” sözlerini kullandı.

Çernihiv Valisi Viacheslav Chaus ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Rusya’nın saldırıları neticesinde yaşamını kaybedenler için halkı 1 dakikalık saygı duruşuna davet ederek, 17 Nisan’da kentte çalışmaya başlayan ve ilaç temin etmeye hazır hale gelen eczanelerin listesini yayınladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.