Bornova’daki Cami İnşaatında Ceset Bulunmuştu! Şüpheli Tutuklandı

İzmir'e bağlı Bornova ilçesinde bir cami inşaatında elleri ve ayakları bağlı bulunan işçi ceseti herkesi şok etmişti. Şüpheli tutuklandı.

Ege Üniversitesi Bornova Yerleşkesi içerisinde bulunan cami inşaatında 8 Kasım tarihinde elleri ve ayakları bağlı olarak hareketsiz yatan şahısı görenler durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirmiş, olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri yaptıkları inceleme sonucunda şahsın hayatını kaybettiğini anlamıştı. Yapılan tüm incelemeler sonucu cesedin cami inşaatında çalışan Ferit Aytekin olduğu anlaşılmıştı. Polis ekipleri soruşturmayı derinleştirdi ve güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan incelemelerde cinayet şüphelisinin O.G. isimli şahıs olduğu belirlendi.


ZANLI MANİSA GÖRDES’E KAÇTI

İddiaya göre, cami inşaatında Ferit Aytekin’i öldürdükten sonra Manisa Kavşağı’na gelen O.G., burada bir taksi şoförü ile anlaştı ve Manisa’nın Gördes ilçesine gitti. Taksinin plakasını alan ekipler, dönüş yolunda taksiciyi durdurdu ve ifadesine başvurdu. Taksicinin ifadeleri üzerine harekete geçen polis ekipleri Manisa’nın Gördes ilçesinde yapılan operasyonla şüpheli O.G.’yi kıskıvrak yakaladı.

İFADESİ KAN DONDURDU

Gördes’te yakalanan O.G İzmir’e getrildi. O.G burada verdiği ifadesinde, Cami inşaatının oradan geçerken maktül Ferit Aytekin’in O.G.’nin gözüne fener tutması sebebiyle ellerini ve ayaklarını bağladı ve Ferit Aytekin’i döverek öldürdü.  İfadesinde “Ölmesi gerekiyordu” dedi

İzmir’e getirilen O.G. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine götürüldü. Burada verdiği ifadede O.G., Ferit Aytekin’i öldürme gerekçesini kan donduran sözlerle açıkladı. İfadeye göre O.G., cami inşaatı yakınında gezerken Ferit Aytekin gözüne fener tuttu. O.G.’nin bu yüzden Aytekin’in ellerini ve ayaklarını bağlayıp döverek öldürdüğü ve “ölmesi gerekiyordu” dediği ileri sürüldü.

BORNOVA’DA İŞLENEN CİNAYETİN ZANLISI TUTUKLANDI

Ferit Aytekin cinayetinin şüphelisi olarak emniyette işlemleri tamamlanan O.G., sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı