adplus-dvertising

Boris Johnson ışın kılıcıyla dans etti! İzleyenler şokta…

İngiltere’de Başbakan Boris Johnson’ın 2020’de pandemi kısıtlamalarına karşın Başbakanlık bahçesindeki bir partiye gittiğini kabul etmesinin sonrasında ülkede tepkiler giderek büyüyor. Johnson’ın kamuoyundan özür dilemesine karşın istifa çağrıları gelmeye devam ederken, Başbakan’ın eski bir dans videosu sosyal medyada gündeme oturdu.
Takip et
Boris Johnson ışın kılıcıyla dans etti! İzleyenler şokta…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Mayıs 2020’de Covid-19 kısıtlamalarının yürürlükte olduğu dönemde Başbakanlık Ofisi çalışanlarının kuralları ihlal ederek parti düzenlediği iddialarını doğruladı. Johnson bir süredir devam eden suçlamaların sonrasında bugün Avam Kamarası’nda yaptığı açıklamada ortalama 40 kişinin bulunduğu partiye katıldığını kabul ederek özür diledi.

“İŞ ETKİNLİĞİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM”

Johnson, söz konusu tarihte saat 18.00 civarında personele teşekkür etmek için Downing Street’te yer verilen başbakanlık ofisinin bahçesine gittiğini fakat toplantının bir “iş etkinliği” olduğunu düşündüğünü belirtti. Toplantıda 25 dakika boyunca kaldığını belirten Johnson, “Geriye dönüp baktığımda herkesi içeri göndermeliydim. Onlara teşekkür etmenin başka bir yolunu bulmalıydım” dedi. “Doğru anlamadığımız şeyler oldu. Yaptığımız şeylerden kimilerinin doğru olmadığını öğrendik” ifadesini kullanan Johnson, “içtenlikle özür dilediğini” söyleyerek sorumluluk alması gerektiğini de sözlerine ekledi.

“İNSANLARIN ÖFKE IŞITTIĞINI BİLİYORUM”

Johnson kamuoyunda büyük tepki toplayan olayla alakalı olarak “Özür dilemek istiyorum. Biliyorum ki, ülke çapında milyonlarca insan son 18 aydır olağanüstü fedakarlıklar yaptı. Büyük ızdırap çektiklerini biliyorum. Yakınları için yas tutamadılar, hayatlarını istedikleri gibi, istedikleri şeyleri yaparak yaşayamadılar. Başbakanlık’ta kuralları koyan kişiler tarafından kurallara uyulmadığını düşünerek bana karşı yönetimimle alakalı öfke duyduklarını biliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

JOHNSON’IN ÜZERİNDEKİ İSTİFA BASKISI ARTIYOR

Avam Kamarası’nda milletvekilleri ve muhalefet liderleri tarafından büyük bir baskı ile karşılanan Johnson, istifa etmeye çağrıldı. Johnson’ın itirafına cevap veren İşçi Partisi Lideri Sir Keir Starmer, Johnson’ı istifaya çağırarak kendini savunmasının İngiliz halkını gerçekten rahatsız edecek kadar “gülünç” göründüğünü belirtti. Starmer, Johnson’a seslenerek “Artık parti bitti başbakan” şeklinde konuştu. Johnson’ın yolundan sapmış acınası biri gibi göründüğünü belirten Starmer, Johnson’ın eylemlerini bakanlık kanununun açık bir ihlali olarak nitelendirdi.

IŞIN KILICIYLA DANS VİDEOSU SOSYAL MEDYADA ALAY KONUSU OLDU

Sosyal medya kullanıcılarının “Partici Johnson” diye sorumsuzlukla suçladığı Johnson’ın gittiği bir partideki ışın kılıcıyla ettiği dansın videosu ülkede gündeme oturdu. Johnson’ın 2009’da Londra belediye başkanı olduğu dönemde çekildiği ve bir Noel partisinde Londra Meclisi’nin o zamanki başkanıyla dans ettiğini ileri sürülen görüntüleri, alay konusu oldu. Işın kılıcıyla beraber dans pistinde kendinden geçmiş bir biçimde dans eden Johnson’ın bu videosu, başbakanın sorumsuz davranışlarının bir simgesi olarakgösterildi.

Boris Johnson ışın kılıcıyla dans etti! İzleyenler şokta…

Boris Johnson ışın kılıcıyla dans etti! İzleyenler şokta…

Boris Johnson ışın kılıcıyla dans etti! İzleyenler şokta…

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.