Bombalı Eylem Yapacak Olan YPG’li Terörist Adana’da Yakalandı

Türkiye'ye bombalı eylem yapmak için gelen YPG'li terörist Elif K. Adana'da yakalandı.

Adana terör polisi büyükşehirlerde bombalı eylem yaparak Türkiye ekonomisini hedef almayı düşünen YPG’li kadın teröristi ve ona yardım eden 3 kişiyi yakaladı.


SAHTE KİMLİKLE YAKALANDI

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele ile İstihbarat Şube Müdürlüğü birimlerinin Türkiye’de gerçekleştirilecek olan bombalı eylemleri engellemek amacıyla yaptığı ortak çalışmada 2004 senesinde Ankara Hacattepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünde okurken bölücü terör örgütü PKK’ya katılan ve başta Kandil olmak üzere terör örgütünün birçok kampında bomba eğitimi alıp ardından da ‘bomba eğitmeni’ olan Elif K.’nin (25) Halil M. adlı Suriyeli bir terörist ile Kobani’den Türkiye’ye kaçak yollardan giriş gerçekleştirdiğini ve Adana’ya geleceğini haber aldı. Bunun ardından polis birimleri İncirlik Park Alanında tedbir alarak teröristleri beklemeye koyuldu. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinden Türkiye’ye giriş gerçekleştiren teröristler kendilerine aile süsü vererek Adana’ya dek geldi. Fakat Adana polisi Elif K. (25) ile Halil M.’nin (26) yer aldığı otomobili durdurdu. Arapça konuşan zanlılar polise Suriye kimliği uzattı. Polisler, Adana il Göç İdaresi Müdürlüğünden kontrol ettirdiği kimliğin sahte olduğunu fark etti. Kimliklerin üstüne kendi fotoğraflarını yapıştırdıkları meydana çıkan şüpheliler gözaltına alındı.

BOMBA EĞİTMENİYMİŞ

Emniyette sorguya alınan Elif K., Türkçe bilmiyormuş gibi yaparak devamlı Arapça ve Kürtçe konuşmaya başladı. Örgüt tarafından infaz edilir korkusu ile gerçek kimliğini açıklamayan Elif K., kendisinin Suriye vatandaşı olduğunu öne sürdü. Polis kadın teröristin Türkiyeli olduğunu fark ederek onun yanında sık sık Türkçe konuşarak tepkisini ölçtü. Örgüt ile alakalı konuşulan Türkçe meselelere tepki veren kadın terörist sorguda itiraf etti. Bunun ardından Elif K., 2014 senesinde Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişim Bölümü 2’nci sınıfta okurken eğitimi yarıda bırakarak PKK’ya katıldığını açıkladı.

“PKK NEYSE YPG DE ODUR”

Uzaktan kumandalı ve saat ayarlı 13 değişik türde bomba yapmayı bildiğini ifade eden Elif K., Türkiye’ye bombalı bir eylem yapmak amacıyla geldiğini itiraf etti. Sahte kimlik düzenleme, sabotaj, suikast, metropolde saldırı eğitimleri aldığını ifade eden Elif K., terör örgütü PKK’nın sözde özel kuvvetler eğiticisi olduğunu söyledi. PKK saflarında eğitim almasının ardından YPG saflarına katılan Elif K.’nin, “PKK neyse YPG de odur” dediği bildirildi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı