adplus-dvertising

Bombalı eylem hazırlığındaki 2 PKK’lı terörist yakalandı

İçişleri Bakanlığı, metropollerde bombalı eylem hazırlığındaki 2 PKK’lının jandarmanın düzenlediği operasyonla yakalandığını açıkladı.
Takip et
Bombalı eylem hazırlığındaki 2 PKK’lı terörist yakalandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Suriye’de bulunan üst düzey PKK/PYD/YPG terör örgütü üyelerinin talimatıyla ülkemizde sansasyonel bombalı eylemler yapmak amacıyla bir grup teröriste özel eğitim verilerek, kaçak yollarla yurda sokulacağı bilgisi üstüne Jandarma İstihbarat Komutanlığı çalışma başlattı. Teröristlerin bulunmasına yönelik yaratılan özel ekibin yaptığı titiz çalışma sonucunda eylem hazırlığındaki 2 PKK/PYD/YPG’li terörist belirlenerek takibe alındı. Jandarma tarafından Suriye ve Şanlıurfa’da eş zamanlı yapılan operasyon sonucunda biri Resulayn’da, diğeri ise Ceylanpınar’da bulunan 2 terörist çok miktarda patlayıcı ile beraber kıskıvrak yakalandı.

Operasyonda uzaktan kumandalı 3 kilogram C-4 patlayıcı, bomba yapımında kullanılan çok miktarda malzeme, ateşleyici ve başlatıcı düzenekler ile elektronik materyaller ele geçirildi. Sürdürülen istihbarat çalışmaları neticesi örgüt üyelerine patlayıcıların taşınması konusunda yardım ve yataklık eden 7 şüpheli de gözaltında alındı.

Teröristlere eylem talimatının Suriye Haseke’de bulunan üst düzey bir örgüt üyesi tarafından verildiği öğrenildi. Yakalanan teröristlere yurt içerisinde bombalı eylemler yapmak üzere Suriye’de özel olarak keskin nişancı eğitimi, mayın döşeme eğitimi, istihbarat toplama eğitimi ve sabotaj eğitimi verildiği, örgüt üst yönetimince metropol iller başta olmak üzere eylem yapmak için talimat verildiği tespit edildi. Jandarma tarafından yakalanan 2 terörist ve işbirlikçilerinin Suriye’de harekat bölgelerinde bulunan güvenlik kuvvetlerine ve masum sivil halka yönelik düzenlenen birçok bombalı saldırının failleri olduğu da belirlendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.