Bolu’da Görenleri Şaşkına Uğratan Olay!

Bolu'da gelen bir ihbar üzerine harekete geçen ekipler, tuvalet giderinin bağlandığı çukura düşen ayıyı uzun uğraşlar sonucu kurtardı.
Bolu’da Görenleri Şaşkına Uğratan Olay!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yaşam alanları insanlar tarafından tahrip edilen ayılar, zor günler geçiriyor. Bunun son örneğini Bolu’da gördük. Tavuk üretimi yapıldığı belirlenen bir çiftliğin tuvalet giderinin bağlandığı çukura düşen ayı, çalışanların yetkilileri araması ile güçlükle kurtarılabildi.

Son yıllarda artan orman yangınları ve ağaçların yeni yerleşim birimleri için kesilmesi yaban hayatını olumsuz etkiliyor. Gittikçe dar bir alana hapsolan yabani hayvanlar zaman zaman kendi yaşam alanlarına inşa edilen yerleşim yerlerine inmek zorunda kalıyor. Bursa’da son yaşanan olay, yaşanan durumu özetler nitelikteydi. Yolunu şaşırıp orman içerisinde kurulan bir tavuk çiftliğine kadar gelen boz ayı, yiyecek ararken tuvalet gideri için kazılan dev çukura düştü. Homurdanarak düştüğü çukurdan çıkmaya çalışan ayıyı fark eden çalışanlar, ellerinden bir şey gelmeyince yetkilileri aradı.

GÜÇLÜKLE ÇIKARTILDI

Kısa sürede olay yerine gelen yetkililer, uzun uğraşlar sonucu ayıyı düştüğü çukurdan çıkarmayı başardı. Pisliğe bulaşmış halde meraklı gözlerde çevredeki kalabalığa süzen şaşkın ayı, ardından ormanlık alana doğru kaçarak gözden kayboldu.  Son dönemlerde bölgede ayıların yerleşim yerlerine sıklıkla indiğine dikkat çeken yetkililer, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.