Bolu’da 5 yıldızlı otelde kalan 60 lise öğrencisi yemekten zehirlendi!

Bolu’da 5 yıldızlı otelde konaklayan 60 lise öğrencisi yedikleri yemekten sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Gıda zehirlenmesi teşhisi konulan öğrenciler tedaviye alınırken, olaya ilişkin soruşturma açıldı.
Takip et
Bolu’da 5 yıldızlı otelde kalan 60 lise öğrencisi yemekten zehirlendi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bolu Dağı mevkisinde bulunan bir otelde ara tatil dönemini değerlendirmek için İstanbul ve Ankara’dan gelen 60 özel okul öğrencisi, otelde yemek yedikten sonra, akşam saatlerinde mide bulantısı, ishal ve kusma şikayeti yaşadı. Vaziyeti ailelerine ve öğretmenlerine bildiren öğrenciler, otele çağrılan ambulans ve özel araçlarla şehirdeki hastanelere kaldırıldı. Öğrencilere hastanede yapılan tahlillerde gıda zehirlenmesi teşhisi konulmasının sonrasında İl Tarım Müdürlüğü ekipleri oteldeki yemeklerden ve sudan numune aldı. Numunelerin yarın araştırılmak üzere laboratuvara gönderileceği öğrenildi. Öğrencilerin sağlık vaziyetlerinin iyi olduğu öğrenildi.

SORUŞTURMA AÇILDI

Bolu İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, olayla alakalı soruşturma başlattı. Öğrencilerin aileleri haberi alarak şehirdeki hastanelere gelip, çocuklarının vaziyeti hakkında bilgi aldı. Otelde kalan yeğeninin rahatsızlandığını öğrenerek hastaneye gelen Yeliz Varan, yeğeninin yediği tavuktan dolayı bu hale geldiğini iddia ederek, “Yeğenim seminer için gelmişti. 2 günlük programları vardı. Ancak bugün aldığımız haber üstüne akşam saatlerine mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye geldi. Ortalama 60 öğrencinin burada olduğunu söylüyorlar. Otelin ciddi sorumsuzluğu. Otelden şikayetçi olduk. Çünkü gıda zehirlenmesi olarak belirttiler. Çocukların çoğu tavuk yediklerini söylüyorlar.” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.