adplus-dvertising

Bolu’da, 22 gündür kayıp adamın bulunması için operatörden gelecek sinyal bekleniyor

Bolu’da, ailesinin 22 gündür haber alamadığı ve yapılan çalışmalarda bulunamayan 71 yaşındaki İsmail Demir’in bulunabilmesi için cep telefonu sinyalinin gelmesi bekleniyor.
Takip et
Bolu’da, 22 gündür kayıp adamın bulunması için operatörden gelecek sinyal bekleniyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, Bolu merkeze bağlı Tekke Işıklar köyünde yaşayan 71 yaşındaki İsmail Demir, 15 Nisan tarihinde evinden ayrıldıktan sonra bir daha geri dönmedi. Ailesi ve köylüler tarafından köy çevresinde aranan Demir bulunamayınca ailesi vaziyeti jandarma ekiplerine bildirdi.

İhbar üstüne Demir’in yaşadığı köye, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi, AFAD ekipleri sevk edildi. Demir’in ailesiyle görüşen ekipler, köy çevresi, ormanlık alanlar ve dere yataklarında geniş çaplı arama çalışması başlattı. Yapılan çalışmalarda İsmail Demir’e ulaşamayan ekipler, çalışmaları sonlandırdı.

Ailesi günlerdir iyi haberi bekliyor

Babasının teyzesini ziyaret ettikten sonra kaybolduğunu belirten Murat Demir, “Babam 15 Nisan Cuma günü namazdan sonrasından beri kayıp. En son Aydıncık köyüne gitmiş. Orada Cuma namazını kılmış. Teyzesine uğramış. Çocukların fotoğrafını gösteriyor. Ben Tekke Işıklar köyüne gidiyorum diyerek evden çıkmış. Sonra bir daha haber alamıyoruz. Ben 112’yi aradım. Jandarma, AFAD geldi. Gidebileceği derelere bakıldı. Ama herhangi bir ize rastlanmadı. Biz de kendimiz aradık. Ama biz de bir ize rastlayamadık. Emekli olduğu için köye giderdi. 3-4 gün kalırdı. Ama ardından illa ki bize bir biçimde haber verir ve gelirdi. Kimseye bir zararı olmayan, kendi halinde biriydi. Emekliydi. Bolu merkeze gider dolaşır gelirdi. Yaz geldiği zaman köye giderdi. Ara Sıra akrabalara giderdi. Ama sonra gelirdi. 3-5 gün kalırdı köylerde. Ara Sıra haber alırdık. Ara Sıra de telefonunun şarjı bittiği için ulaşamazdık. Ama bir biçimde o bize ulaşıp gelirdi. Hiç bu kadar uzun olmamıştı” şeklinde konuştu.

Son umutları cep telefonu sinyali

Babasının cep telefonu sinyalinin çıkmasını beklediklerini ifade eden Murat Demir, “Maaş kartı evinde. Yalnızca yanında cüzdanı var. telefonu var, kimliği vardı. Cebinde belki 50-100 lira harçlığı vardır ama büyük parası yoktu. Şuan telefon sinyalinin gelmesini bekliyoruz. En son nerede telefon sinyali çekmiş, hangi bölgede çekmiş. O sinyal geldikten sonra bölgede arama çalışmalarının başlayacağını söylediler. Şuan sinyalin operatörden gelmesini bekliyorlar” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.