Boğaziçi Üniversitesi Dünyanın En İyi 186. Üniversitesi Oldu

Boğaziçi Üniversitesi US News & World Report sitesinin hazırladığı dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 186. sıraya yerleşti.
Takip et
Boğaziçi Üniversitesi Dünyanın En İyi 186. Üniversitesi Oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

US News & World Report sitesinin hazırladığı "Dünyanın En İyi Üniversiteleri" listesi 2020 sonuçları ilan edildi. Geçen seneki listede dünyada 234. basamağa yerleşen ve Türkiye üniversiteleri arasında lider pozisyonda olanBoğaziçi Üniversitesi, bu sene 186. basamağa çıkarak Türkiye’nin "En İyi Global Üniversitesi" unvanı ile Türkiye’den ilk 200’e giren tek üniversite oldu.

TÜRKİYE'DEN 46 ÜNİVERSİTE VAR

Otuz seneden beri yapılan ve üniversiteleri akademik araştırma performansı, global ve bölgesel itibar gibi kriterler üstünden değerlendiren US World & News Report listesinde bu sene Türkiye’den 46 üniversite vardı. Geçen sene ise değerlendirmeye 27 Türk üniversitesi girebilmişti.

FİZİK ALANINDA EN İYİ 60. ÜNİVERSİTE

Çin, Asya, Güney Kore gibi ülkelerin olduğu Asya üniversiteleri arasında değerlemeye tabi tutulan 590 üniversite arasında geçen yıl 29. basamaktayken bu yıl 21. basamağa çıkan Boğaziçi Üniversitesi, bu sene 750 üniversite içinden sıyrılarak Fizik alanında dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesi arasına 60. basamaktan girdi. Boğaziçi Üniversitesi, geçen sene de Fizik alanında dünyanın en iyi 66. üniversitesi seçilmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.