Boğaziçi Üniversitesi davasında tutuklu öğrenciler için karar çıktı!

Son Dakika Haberi; Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin 2’si tutuklu 7 öğrencinin ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçundan 1’er seneden 3’er seneye kadar hapis istemiyle yargılandığı davada karar çıktı. Tutuklu öğrenciler Doğu Demirtaş ve Selahattin Can Güneş ile ilgili tahliye kararı verildi.
Takip et
Boğaziçi Üniversitesi davasında tutuklu öğrenciler için karar çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin 7 sanıklı davada mahkeme heyeti ara kararını açıkladı. Mahkeme tutuklu sanıklar Doğu Demirtaş ile Selahattin Can Uğuzeş’in tahliyesine, 5 tutuksuz sanık ile ilgili verilen adli kontrol önlemlerinin ise kaldırılmasına hükmetti.

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçundan 3’er seneye kadar hapis cezası talep edilen 7 sanığın yargılandığı davada ara karar açıklandı. İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesi tutuklu sanıklar Doğu Demirtaş ile Selahattin Can Uğuzeş’in tahliyesine, 5 tutuksuz sanık ile ilgili verilen adli kontrol önlemlerinin ise kaldırılmasına hükmetti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.