Boğaziçi eylemleri için Dışişleri’nden ABD’ye sert mesaj!

ABD, tarafından Boğaziçi eylemlerini destekler nitelikte yapılan açıklamanın ardından bir diğer açıklamada Türkiye tarafından geldi. Dışişleri, "İçişlerimize müdahale kimsenin haddi değildir." ifadeleri kullanıldı.
Takip et
Boğaziçi eylemleri için Dışişleri’nden ABD’ye sert mesaj!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika! ABD’nin Boğaziçi Üniversitesi’ndeki gösterilerle ilgili “Temel hakları için mücadele edenlerle omuz omuzayız” açıklamasına Dışişleri’nden sert tepki geldi. Bakanlığın açıklamasında “İçişlerimize müdahale kimsenin haddi değildir. Demokrasi dersi vermeye kalkanlara aynaya bakmalarını öneririz.” ifadeleri yer aldı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör ataması ile başlayan protestolar, kampüs dışına taştı. Olayların farklı ilçelerde büyüyerek cereyan etmesi üzerine birçok gösterici gözaltına alındı, bir kısmı serbest bırakıldı.

ABD’DEN “ENDİŞELİYİZ” AÇIKLAMASI GELDİ

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price olaylara ilişkin “Öğrencilerin ve göstericilerin gözaltına alınmasından endişe duyuyoruz. Cinsel azınlıklara karşı nefret söylemini şiddetle kınıyoruz. Temel hakları için mücadele edenlerle omuz omuzayız” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.