Boğaziçi Beton ve ATP halka arz oluyor, SPK onayı verdi!

SPK, ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları ile beraber Boğaziçi Beton’un halka arzını onayladı.
Takip et
Boğaziçi Beton ve ATP halka arz oluyor, SPK onayı verdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Borsa İstanbul’da 2021 senesi halka arz senesi olmaya devam ediyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından iki firmanın daha halka arzı onaylandığı bildirildi. Bu halka arzlardan birisi Boğaziçi Beton olurken, diğeri de ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları oldu.

BOĞAZİÇİ BETON’UN HALKA ARZINDE HİSSE FİYATI 3,5 LİRA

Sermaye artırımı ve ortak satışı taktiğiyle yapılacak halka arzda firmanın sermayesi 100 milyon lira artırılarak 380 milyon liraya çıkarılacak. Öte Yandan bir ortağa ait 14 milyon lira tutarında hisse de halka arzda satılacak.

SPK’nın dün akşam yayımladığı bültene göre halka arzda hisse başı fiyat 3.5 lira olarak tespit edildi. Buna göre sermayesinin %30’u halka arz edilecek olan firmanın halka arz büyüklüğü 399 milyon lira olacak.

ATP’NİN HİSSE FİYATI İSE 24 LİRA

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Imalat Pazarlama ve Ticaret AŞ’nin halka arzını onayladı.

Sermaye artırımı taktiğiyle yapılacak halka arzda firmanın sermayesi 7.5 milyon lira artırılarak 37.5 milyon liraya çıkarılacak.

SPK’nın dün akşam yayımladığı bültene göre halka arzda hisse başı fiyat 24 lira olarak tespit edildi. Buna göre sermayesinin %30’u halka arz edilecek olan firmanın halka arz büyüklüğü 180 milyon lira olacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.