adplus-dvertising

Bodrum’da yeniden başlayan orman yangını kontrol altına alındı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde sabah saatlerinde başlayan ve 6 saat sonra kontrol altına alınan orman yangını, akşam üstü tekrardan başladı. 2,5 hektarlık alanın kül olduğu bölgede rüzgarın şiddetiyle tekrardan canlanan yangın güçlükle kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.
Takip et
Bodrum’da yeniden başlayan orman yangını kontrol altına alındı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Muğla’nın Bodrum ilçesinde sabah saat 05.00 sıralarında Yakaköy Mahallesi Çilek mevkiindeki ormanlık alanda başlayan ve 6 saatlik çalışmanın sonrasında kontrol altına alınan yangın, akşam üstü saat 17.00 sıralarında tekrardan başladı. Bölgede etkili olan rüzgarın da şiddeti ile tekrar yükselen alevleri kontrol altına almak için ekipler yoğun çaba sarf etti. Yangına, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri, Muğla Büyükşehir İtfaiye ekipleri, Muğla 911 Arama Kurtarma ekipleri ve gönüllü vatandaşlar alevleri söndürmek için canla başla çalıştı.

Bodrum’da yeniden başlayan orman yangını kontrol altına alındı

Tepelik ve sığ arazide çıkan yangına çok sayıda arasöz, itfaiye ekibi ve gönüllü vatandaşlar ile müdahale edilirken, yangın ortalama 3 saatlik çalışmanın sonrasında kontrol altına alındı. Şiddetli rüzgara karşın yangın, kontrol altına alınırken bazı bölgelerin de soğutma çalışmaları başlatıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi tankerleri de bölgeye gelerek ekiplere su takviyesi yaptı. Öte Yandan yangının akşam saatlerinde başlaması nedeniyle oruçlu olan vatandaşlar ve ekipler için kumanya hazırlandı. Henüz bilinmeyen bir sebeple başlayan yangının çıkış sebebi ile alakalı araştırmalar başlatılırken sabotaj olasılığı de araştırılıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
VATANDAŞ
18 Nisan 2022, 08:56 tarihinde yazildi

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINA BAĞLI BİRİMLER ÜLKEMİZDE NE KADAR ORMAN VARSA BUNLARIN ÜZERİNDE EN AZ 4-5 TANE DRONELERLE GÖZETİM YAPMASI GEREKİR.BU BİLİNÇLİ BİR DURUM. BAHARDA YANĞIN NE DEMEK YA.? SAÇMALIK..!

  • Cevapla
  • 0