adplus-dvertising

Bodrum’da uyuşturucu operasyonu: 81 kilogram kokain ele geçirildi

Muğla’nın Bodrum ilçesi Güllük Limanı’na 26 Temmuz tarihinde yanaşan “OCEAN BLUE” adlı gemi ve Amerikan Bayraklı “BELGOR” adlı yatta, Emniyet Genel Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yapılan aramada, 81 kilogram kokain ve 3 kilogram skunk ele geçirildi.
Takip et
Bodrum’da uyuşturucu operasyonu: 81 kilogram kokain ele geçirildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay 26 Temmuz tarihinde Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan Güllük Limanı’nda gerçekleşti. Limana yanaşan 92 metre boyundaki “OCEAN BLUE” adlı ticari gemide uyuşturucu madde bulunduğuna dair ihbar alan Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, ticari gemiyi takibe aldı.

Ticari geminin takibi esnasında Güllük Körfezi açıklarında ABD bayraklı “BELGOR” adlı yatın ticari gemiye yanaşıp ayrılması üstüne ekipler ticari gemiyi durdurdu.

“BELGOR” adlı yat, ekiplerin sesli ve görüntülü ikazlarına karşın kaçmaya başladı. 4 sahil güvenlik botu, 1 sahil güvenlik dalış timi, 1 sahil güvenlik uçağı ve Emniyet Genel Müdürlüğüne ait 1 helikopter tarafından ABD bayraklı yat, uzun süren takibin sonrasında durduruldu. Sonrasında 4 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınan arama kararı doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik ekiplerince “BELGOR” adlı motor yat ile “OCEAN BLUE” adlı ticari gemide ve denizde inceleme başlatıldı. Yapılan araştırmalar neticesinde 28 Temmuz tarihinde denize atıldığı belirlenen 60 kilogram kokain ele geçirilirken kıyıda yapılan araştırmalarda de 21 kilogram kokain ele geçirildi. “OCEAN BLUE” adlı ticari gemide ise 3 kilogram skunk ele geçirildi.

Yakalanan ticari gemide, yatta, denizde ve kıyı şeridinde arama faaliyetlerine devam ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.