adplus-dvertising

Bodrum’da kaçak iskelelerin kaldırılması sürüyor

Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, Muğla Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün 3621 Sayılı Kıyı Yasası ve Kıyı Yasasının Uygulanmasına Dair Yönetmelikle getirilen yeni düzenlemeler çerçevesinde çalışmalarına kesintisiz devam ediyor.
Takip et
Bodrum’da kaçak iskelelerin kaldırılması sürüyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca hazırlanan ülke genelinde bütün kıyı bandında uygulanması mecburi olan iskele genelgesine göre, rekreatif maksatlı iskeleler için başlatılan denetimler, denize girmenin mümkün olduğu kumluk ve çakıllık kıyı alanlarında bulunan bütün iskeleleri kapsıyor.

Getirilen bu yeni düzenlemelerin sonrasında, Gümbet’te 46 tane, Bitez’de 10, Müsgebi-Yahşi plajında 5, Türkbükü sahilinde 2 tane iskele yıkımı gerçekleştirildi. Belediye Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri son olarak Koyunbaba ve Yahşi’de iki kaçak ve ruhsatsız iskelenin sökümünü gerçekleştirdi. Koyunbaba Mahallesi’nde 125 Ada 12 parselin deniz cephesindeki 60 metrekarelik kaçak ve ruhsatsız iskele ve platform ekiplerin müdahalesi ile kaldırıldı.

Yahşi Mahallesi Kargı Plajı’nda, devletin hüküm ve tasarrufunda bulunan kumsal ve deniz yüzeyinde 500 metrekarelik çelik ve ahşap konstrüksiyondan imal edilmiş kaçak ve ruhsatsız iskele belediye ekipleri tarafından kaldırılıyor.

Yarımada genelinde, izinli ruhsatlı olan iskelelerin alakalı yeni yönetmelik gereğince ruhsat süreleri bitiminde ruhsatları yenilenmeyerek kaldırılacağı bildirildi.

Ekiplerin, yasal süreçleri tamamlanan kaçak ve ruhsatsız yapıların tespit edilen planlama dahilinde yıkım işlemlerinin yapıldığına dikkat çeken Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 3621 Sayılı Kıyı Yasası ve 3194 Sayılı İmar Yasası hükümlerine aykırı hareket eden, kıyı kullanımını sanki kendileri için özelleştirenlere karşı mücadelenin süreceğini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.