adplus-dvertising

Bodrum’da 800 kişiyi 80 milyon lira dolandırdılar!

Bodrum’da yüzlerce kişiyi kar payı vaadiyle dolandırıldı. Başlarda düzenli olarak kar ödemesi yapan şirketin, bir müddet sonra ödeme yapmamasıyla büyük vurgun gün yüzüne çıktı. Savcılığa başvuran 800 kişi, toplam 80 milyon TL dolandırıldığını öne sürdü.
Takip et
Bodrum’da 800 kişiyi 80 milyon lira dolandırdılar!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

80 milyon TL’lik dolandırıcılık Muğla’nın Bodrum ilçesinde meydana geldi. Zenginlere emlak kiralama ve inşaat işleri yaptığını öne süren bir şirket, vatandaşlardan para toplayıp kardan pay vermeyi taahhüt etti. 20 bin ile 150 bin TL arasında para topladığı ileri sürülen şirket, bir müddet düzenli ödeme yaptı. Fakat belirli bir zaman sonra vatandaşlara yapılan kar payı ödemeleri hesaplara yatmamaya başladı. Aylardır ödeme yapılmayan vatandaşlar, soluğu Savcılıkta aldı. Mağdurlar, şirket yetkilileri hakkında Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘özellikli dolandırıcılık’ iddiasıyla suç duyusunda bulundu.

“80 MİLYON TL’LİK VURGUNDAN BAHSEDİLİYOR, YÜZLERCE MAĞDUR VAR”

Sabah Gazetesinde yer verilen habere göre, mağdurlarda İsmail Koç , “Şirket yetkililerinden biri, eşimin yakın arkadaşıydı. Ev kiralama işler yaptığını belirterek, bizden de sermaye yatırmamızı istedi. 15 günde bir, kar payı veriyorlarmış. Eşimin telkinleriyle 150 bin TL verdik. Bizden aldıklarını, bizden öncekilere dağıtmışlar. Yani yem atmışlar. En sonunda büyük bir vurgun yaptılar. Başka yerlerde de yeni vurgunlar yapıyorlarmış. Arsa satıp parasını verenler var. Yüzlerce mağdur var. Ortalama 80 milyon TL’lik bir vurgundan bahsediliyor. Şikayetçi olduk. Bizden aldıkları paralarla deve almışlar. ‘Bize bir şey olmaz deyip’ herkesi korkutuyorlar. Elini kolunu sallaya sallaya geziyorlar. Beni kimse kandıramaz, anca eşim kandırırdı. Eşimin sayesinde kandırıldım” diyerek konuştu.

Bodrum’da 800 kişiyi 80 milyon lira dolandırdılar!

“ARABAMI SATTIM, 95 BİN LİRAM GİTTİ”

Mağdurlardan Selnur Erkan, “Bana, ‘yurt dışından gelenlere villa kiralıyoruz gelin bize paranızı ödünç verin size kar payı verelim’ dediler. Kasım’da arabamı satıp parasını verdim. 3 defa paramın kar payımı aldım. Sonra hep oyaladılar. Anaparamı da vermiyorlar. 95 bin liram gitti. İnşallah daha çok mağdur yoktur” şeklinde konuştu.

Bodrum’da 800 kişiyi 80 milyon lira dolandırdılar!

Bodrum’da bazı mağdurlar şirket yetkilileri hakkında Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘özellikli dolandırıcılık’ iddiasıyla suç duyusunda bulundu. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, söz konusu olayda çok sayıda mağdurun ortaya çıkabileceğini söyleyerek, soruşturmayı derinleştirdi.

“600 BİN TL DOLANDIRILDIM”

Şirketin hem çalışanı hem de müşterisi olan Deniz Bayram da 600 bin TL dolandırıldığını belirtti. Bayram, söz konusu olayla alakalı kendisi hakkında dolandırıcı diyerek haber yapanlar hakkında suç duyusunda bulunacağını kaydetti. Bayram, “Dün sosyal medyadan kanal aracılığıyla bazı kişiler tarafından dolandırıcılıkla suçlandım üzerime atılan hiçbir iftirayı kabul etmiyorum. Ben bu şirketin çalışanı olmaktan ziyade aynı zamanda müşterisiyim. Bu şirkette çalışan başka arkadaşlar da mağdur. Benim ortalama 600 bin lira kadar şahsi bir param gitti. Umarım daha çok insan dolandırılmadan lüzumlu işlemler yapılır” diyerek konuştu.

Bodrum’da 800 kişiyi 80 milyon lira dolandırdılar!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.