Bodrum’a turist akını başladı! Bodrum nüfusu 1 milyona ulaştı

Normalleşme sürecine girilmesinin sonrasında yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Bodrum’un nüfusu 1 milyona yaklaştı
Takip et
Bodrum’a turist akını başladı! Bodrum nüfusu 1 milyona ulaştı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yeni normalleşme süreci kapsamında seyahat kısıtlaması, sokağa çıkma kısıtlaması ve restoranların çalışma saatlerinin normale döndüğünün açıklanmasının sonrasında Bodrum turist akınına uğradı.

Pandemi sürecinde başlayan nüfus artışı sebebiyle ilçe nüfusu 700 bini aşmıştı.

Yasakların tamamen kalkmasıyla beraber Bodrum’un nüfusu 1 milyona yaklaştı.Bodrum’a turist akını başladı! Bodrum nüfusu 1 milyona ulaştı

TRAFİK KİLİTLENDİ

1 Temmuz’da araçlarıyla yola çıkan yerli turistlerinde Bodrum’a ulaşmasıyla beraber İlçe girişinde kilometrelerce araç kuyrukları oluştu.

4 kilometrelik yolu 1 saatte geçebilen vatandaşlar çileden çıktı.

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Yönetim Kurulu Mensubu Alişir Şahin, 1 Temmuz itibariyle akın akın turistlerin Bodrum’a geldiğini ifade ederek, “Yeni normalleşme süreciyle beraber insanlar Bodrum’a gelmeye başladı. Özellikle trafik oldukça fazla yoğun oluyor” şeklinde konuştu.

Trafikte adım adım ilerlediklerini belirten Şahin, “Bunun için Bodrum’a gelecek olan yerli turistler özellikle havayollarını ya da otobüsleri kullansınlar. Stresten kaçan turistler trafikte büyük bir stres yaşıyor” diyerek konuştu.

Bodrum’da ciddi bir yoğunluk oluştuğunu belirten 25 senelik turizmci Geylani Dursunoğlu ise otel doluluklarının yavaş yavaş arttığını ifade ederek, “Hem iç pazar, hem dış pazar 1 Temmuz itibariyle yoğunluk oldukça arttı. Rezervasyonlar oldukça hızlı gelmeye başladı. Şimdiden bayram hazırlıklarına başladı. Dolu dolu bir bayram geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.