adplus-dvertising

Bodrum tatiline plaj ve lahmacun fiyatları damgasını vurdu!

Bodrum'da lahmacun ne kadar? Her yaz fahiş fiyatlarıyla gündeme gelen Bodrum bu yazda lahmacun ve plaj fiyatlarıyla yaza damgasını vurdu.
Takip et
Bodrum tatiline plaj ve lahmacun fiyatları damgasını vurdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bodrum turizm sezonunun açılmasıyla beraber yüksek fiyatlarıyla tekrardan gündem olmaya başladı. İşte bazı otellerin plajlara giriş ücretleri ve yiyecek-içeçek fiyatları.

Bodrum’da faaliyet gösteren çok meşhur bir otel markasının Blue Beach adlı plajında 1.5 porsiyon döner için ortalama 350 TL, bir fincan Türk kahvesi için de ortalama 50 TL ücret alınması çok konuşuldu.

Bodrum tatiline plaj ve lahmacun fiyatları damgasını vurdu!

Hürriyet gazetesinden Burak Coşan, plajlar için istenen giriş ücretlerini, orada sunulan yiyecek-içecek hizmetlerini araştırıp okurlara aktardı.

Günlük kişi başı 550 TL harcama

İlk baktığımız plajlardan biri Bodrum’da bulunan Maçakızı oldu. Burada girişte herhangi bir ücret alınmazken, orada denize girmek isteyenlerin günlük kişi başı 550 TL’lik harcama yapması gerekiyor. Telefonla ulaştığımız plaj yetkilileri pizza, pide, hamburger gibi ürünler için istenilen ücretin 100 ile 135 TL seviyelerinde olduğunu söylerken, açık büfeden faydalanmak isteyenlerin kişi başı 350 TL ödemesi gerektiğini ifade etti.

Giriş 400 TL lahmacun 100 TL

Alaçatı’da bulunan Biblos Resort Alaçatı adlı otelin plajından günlük olarak yararlanılabiliyor. Eğer otelde konaklamayacak ve yalnızca plajı kullanacaksanız ödemeniz gereken kişi başı ücret 400 TL. Bu fiyata şezlong, şemsiye ve havlu dahil. Öte yandan bir adet de kokteyl veriliyor. Eğer otelin yeme-içme olanaklarından yararlanılacaksa lahmacun için 100 TL, pide için 100-120 TL, hamburgerler için ise 90 ile 100 TL arasında ücret talep ediliyor.

Bodrum tatiline plaj ve lahmacun fiyatları damgasını vurdu!

Yemek+plaj 350 TL’yi aşıyor

Bodrum’da baktığımız öbür bir nokta ise Kuum Beach oldu. Bu mekanda giriş için istenilen ücret kişibaşı 200 TL. Giriş ücretine havlu, şezlong ve şemsiye dahil. Herhangi bir harcama limitinin olmadığı plajda ana yemekler için kişibaşı yaklaşık 70-120 TL isteniyor. Pizza fiyatları ise 65 ile 90 TL arasında değişiyor. Bir günlük plaj kullanımı bir öğlen yemeği için ödenmesi gereken ücret bir kişi için 350 TL’yi aşıyor.

Giriş 300 TL harcama ekstra

Bodrum’da faaliyet gösteren Swissotel Resort Bodrum Beach için tespit edilen giriş ücreti ise 300 TL. Burada 175 TL giriş ücreti olarak alınırken, kalan 125 TL’nin plajda yemek ya da içecek için kullanıldığı ifade ediliyor. Bunların dışında yapılacak bütün harcamalar ekstra olarak ödeniyor.

Plajda ızgara 90-120 TL

Bodrum’daki Xuma Beach, fiyatlarına baktığımız başka bir işletme oldu. Burada giriş ücreti olarak 150 TL alınıyor. İçerideki öbür bütün harcamalar ekstra olarak ödeniyor. Yaklaşık ızgara fiyatları 90-120 TL arasında değişiyor. Eğer salatalar tercih edilirse gözden çıkarılması gereken rakam 30-50 TL. Pide fiyatları ise niteliklerine göre 50-100 TL arasında ücret isteniyor.

Bodrum tatiline plaj ve lahmacun fiyatları damgasını vurdu!

1500’den 3 bin TL’ye cıkacak

Bodrum’daki Miya Beach için giriş ücreti 100 TL olarak tespit edilmiş. Fakat 1 Temmuz’dan itibaren fiyatlar değişecek. Eğer iskelede yataklı şezlong isterseniz 350 TL ücret talep ediliyor. Şu anda deniz içinde 6 kişilik bir locanın fiyatı 1500 TL civarında. Eğer 1 Temmuz’dan sonra bu locadan faydalanmak isterseniz 6 kişi için ödemeniz gereken ücret 3 bin TL olacak. Pizza, pide ve hamburger fiyatları da 70 ile 150 TL arasında değişiyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.