Bluetooth, Yeni Teknolojisiyle Etkinliğini Artırıyor

Bluetooth bağlantısı ile yapılan paylaşımlar 2019’da etkisini daha da artırarak yeni bir süreç başlatacak.

Son yıllardaki kullanımı önceki yıllara göre artan Bluetooth’un yeni kazandırılacak özelliklerle alanının genişletilmesi hedefleniyor. Bluetooth teknolojisi yeni eklenen özelliklerle kendi sınırlarını aşacak. Bluetooth bağlantısının özellikle 2019 yılının başından itibaren ses sistemleri üzerindeki etkisi arttı.


Yapılan incelemeler sonucunda ilerleyen yıllarda 10 ses sisteminin 9’unda Bluetooth bağlantısının bulunacağı yönünde. İnceleme de günümüzdeki kulaklıkların yüzde 50’sinin de Bluetooth teknolojisine sahip olduğu belirlendi. Elde edilen araştırmaların sonucunda bu teknolojinin kullanımının artması bu alanda daha çok gelişmelerin yaşanacağının sinyali verdi.

BLUETOOTH HOPARLÖR EV SİNEMA SİSTEMLERİNDE

Düzenlenen ve kullanım alanı arttırılan Bluetooth teknolojisine yeni ses mimarisi ile farklı özellikler getirilecek. Bu özellik ile ev sinema ses sistemlerinde Bluetooth hoparlörler sistemi kullanılabilecek. Ses yayınlama özelliği de kazandırılacak olan teknoloji böylece kulaklıkların istenilen Bluetooth kanalına bağlanmasına olanak sağlayacak. Önümüzdeki yıllarda kullanıma sunulacak olan bu özellik Bluetooth teknolojisinin havaalanında yapılan anonslarda dahi kullanımının mümkün olacağı belirtildi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı