Black Friday’da Verilen Siparişler Halen Gelmedi, Açıklama Yayınladılar

Black Friday ve Efsane Cuma kampanyalarında yüz binlerce sipariş verildi. Siparişlerini veren müşteriler halen kargolarını bekliyor. Konuyla alakalı Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği'nden açıklama geldi.

Türkiye’de son haftalarda online alışveriş yapan kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen geciken teslimat süreleriyle alakalı olarak e-ticaret firmalarının çatı kuruluşundan mühim bir açıklama geldi.

Black Friday ve Efsane Cuma kampanyaları ile başlayan süreçte online alışveriş yapanlar, bir ayı bulan teslimat süreleri ile karşılaşmıştı. E-ticaret sitelerinden satın aldıkları ürünlerin yolunu gözler hale gelen tüketiciler, yaşadıkları mağduriyetleri de sosyal ağlara da taşımıştı.

Geçen ay satın aldıkları ürünlerin hâlâ teslimatını bekleyen tüketicilerle alakalı olarak Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) bir duyuru yayınladı.

Dernekten “Kargo Teslimatlarıyla İlgili Bilgilendirme” başlığıyla yapılan açıklamada, “Kasım ayında meydana gelen yoğun alışveriş döneminde kampanyalara bütün perakende sektörünün geniş katılımı sonucunda kargo şirketlerince özellikle de internet üstünden verilen siparişlerde teslimat sürelerinin uzadığı ve müşteri memnuniyetinin sağlanması yönünde sıkıntılar meydana geldiği gözlemlenmiştir” dendi.

ETİD’in açıklamasında, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde alışverişin yoğun olduğu bu aylarda ve özellikle kampanya dönemlerinde, gelecekte de müşteri mağduriyetleri yaşanmamasına yönelik sektör tarafından gereken iş birliği çalışmaları yapılmış ve çözümler temin etmiştir” ifadelerine yer verildi.

GELECEK SENE İÇİN BENZERİ OLMASIN DİYE ÇALIŞILACAK

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan ETİD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, kampanya döneminde artan yoğunluk sebebiyle kargo firmalarının teslimat sürelerinde sıkıntılar meydana geldiğini hatırlattı. Ekmekçi, ‘E-ticaret firmalarının girişimleri ve gösterilen ortak çabalar sonucunda, müşteri mağduriyetlerine yönelik çözümler bulundu ve önümüzdeki günlerde dağıtım ve alakalı operasyonlar da normal rutinine dönecek” şeklinde konuştu.

Sektör geneline yönelik değerlendirmelerde bulunan ETİD Başkanı Emre Ekmekçi, Türkiye’de e-ticaretin perakendenin katılımıyla çok hızlı büyüdüğünü, lojistik ve alt yapı çalışmalarına da önümüzdeki yakın dönemde çok hızlı devam ederek gelecek sene benzer vaziyetlerin yaşanmaması için lüzumlu çalışmaların yapılacağını söyledi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı