Black Friday Gününde Yapılan Harcama Tutarı Dudak Uçuklattı

Black Friday olarak bilinen Türkiye'de "Efsane Cuma", "Şahane Cuma" gibi isimlerle bilinen günde kredi kartlarından 4,7 milyar lira harcama yapıldığı bildirildi.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), 29 Kasım 2019 tarihi kartlı ödeme verilerini açıkladı. Her yıl tüm dünyada kasım ayının dördüncü perşembe gününden sonraki cuma gününe denk gelen ve Türkiye’de “Süper Cuma”, “Şahane Cuma”, “Muhteşem Cuma”, ”Bereketli Cuma” ve “Efsane Cuma” gibi adlar da verilen Black Friday alışveriş festivalinde mağazalar birçok ürüne indirim uygulayarak müşterilerine fırsatlar sundu.


GEÇEN SENEYE GÖRE YÜZDE 36 ARTTI

Perakendeciler bu sene indirim dönemini bütün haftaya yayarken, alışverişlerin indirimin en fazla olduğu cuma günü yapıldığı görüldü. BKM’nin açıkladığı verilere göre, 29 Kasım Cuma günü 4,7 milyar TL kartlı ödeme gerçekleşti. Bu rakam 2018 senesinin aynı gününe denk gelen cuma günüyle karşılaştırıldığında kartlı ödemelerde yüzde 36 artış görülürken; bu mühim artış, Türkiye’nin nakitsiz toplum hedefine doğru hızla ilerlediğinin mühim bir göstergesi oldu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı