BKM’den Kredi Kartı Kullanıcılarına Limit Artırımı

Kredi kartlarında kullanılan temassız işlem özelliği için Bankalararası Kart Merkezi (BKM) yeni bir düzenleme getirdi. Düzenlemeye göre temassız yapılacak işlemlerin limiti yarın itibari ile 120 liraya çıkarılacak.
Takip et
BKM’den Kredi Kartı Kullanıcılarına Limit Artırımı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kredi kartları için BKM tarafından alınan bu karara ilişkin kurum temassız olarak yapılan işlemlerin arttığını ve bu işlemlere olan güvenin son zamanlarda arttığı açıkladı. 1 Ağustos itibari ile uygulanacak olan düzenleme ile 90 lira olan limit 120 liraya çıkarıldı. Karara ilişkin detaylı bilgiler paylaşan BKM Genel Müdür Yardımcısı Celal Cündoğlu, kredi kartlarının bu özelliğinin en çok hangi sektörlerde kullanıldığını açıkladı.

Cündoğlu, “En çok temassız işlem yapılan sektörler sırasıyla market, yemek, gıda, ulaşım ve akaryakıt. Geçen yıl özellikle ulaşım ve akaryakıt sektörlerinde temassız işlem adetlerinin arttığını ve böylelikle bu iki sektörün en çok temassız işlem yapılan ilk 5 sektör arasında yerlerini aldığını gözlemliyoruz.” şeklinde konuştu.

Artırılan bu limit ile günlük hayatta ödeme alanında harcanan zamanın hem kullanıcı hem de iş yerlerine zaman açısından büyük kolaylık sağlayacağını söyleyen Cündoğlu, “Limitin yükseltilmesi, kullanıcıların hayatını daha da kolaylaştıracak ve market alışverişi gibi küçük ölçekli harcamalarda kullanılan temassız ödeme özelliğinin diğer sektörlere de yayılması sağlanacak.” dedi.

MOBİLDE YAPILAN TEMASSIZ İŞLEMLERDE ARTTI

BKM’nin verdiği bilgiler doğrultusunda mobil cihazlarda da yapılan temassız işlemlerin arttığı açıklandı. Bu yılın ilk 6 ayında elde edilen verilere göre mobilde 1,3 milyon temassız işlem yapıldı. Açıklanan bu rakamlarla geçen yıllara göre bu özelliğin kullanımının 2 kat arttığı söylendi. Mobil cihazlardan yapılan harcamalar ise 52 milyonu buldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.