adplus-dvertising

BitTorrent (BTT) Coin Nedir? BTT Yükselişini Devam Ettirebilecek mi? BTT Analist Yorumları

Son günlerde yukarı yönlü bir grafik çizen ve değeri sürekli artan BitTorrent, hızlı yükselişine devam ediyor. BitTorrent son 24 saatte yüzde 33'lük bir değer artışı ile bir anda merak edilmeye başlandı. BitTorrent Coin Geleceği Nasıl Görülüyor? BTT coin nedir? BitTorrent coin yorumları nasıl? BitTorrent Coin nasıl alınır, ne kadar, avantajlar ve dezavantajları nelerdir? BTT bilinmesi gerekenler
Takip et
BitTorrent (BTT) Coin Nedir? BTT Yükselişini Devam Ettirebilecek mi? BTT Analist Yorumları
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kripto para piyasasında altcoinler için hareketli günler yaşanıyor. Son günlerde pek çok altcoin yükselişe geçti ve gelen yorumlara bakılırsa bu yükseliş bir süre daha devam edecek. Popüler eşler arası dosya paylaşım protokolü BitTorrent’in tokeni BitTorrent de (BTT) yükselişte olan altcoinler arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz hafta boyu yükselişine devam eden BTT, son 24 saatte yüzde 33’lük bir değer artışı elde etti.  Yaşanan bu dönemsel yükseliş BTT piyasa değerini 5 milyar doların üzerine çıkardı. BTT’nin yükselişine dair detaylara göz atmadan önce hatırlatmak isteriz, bu içerikte yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

BitTorrent (BTT) Coin Nedir?

Bram Cohen tarafından 2001 yılında eşler arası bir şirket olan BitTorrent, büyük dosyaları İnternet üzerinden aktarmak için bir P2P protokolüdür.

Dosya türleri arasında video oyunları, TV şovları, filmler, programlar, belgeler ve çok daha fazlası aktarılabilir.

Proje istemcisine Torrent veya Torrent Classic adı verilir. Torrent, dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

BitTorrent Coin, BitTorrent protokolünün yerel token’ı olan ve BitTorent ile TRON Vakfı işbirliği ile geliştirilen kripto para birimidir. BTT, merkeziyetsiz şekilde tasarlanan dosya alışverişine imkan sunan BitTorrent protokolde kullanılır. Bu protokolde içerik üreticilerinin kullanıcılarla buluşabilmeleri için aracılık edilir. Platform içinde daha hızlı dosya paylaşımı için ise BTT ödemesi yapılır.

BitTorrent ağı içinde kullanıcılara sunulmuş olan uygulamalar ise BTT ödemeleri ile kullanıcılar tarafından satın alınabilir. Aynı zamanda ağda BitTorrent Coin ile işlem gerçekleştirenler belirli periyotlarda BTT ödül ödemelerinden yararlanırlar.

BitTorrent (BTT) Coin Nedir? BTT Yükselişini Devam Ettirebilecek mi? BTT Analist Yorumları

BitTorrent (BTT) Coin Ne Kadar?

Anlık olarak 0,0077 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan BitTorrent’de 24 saat içerisinde yüzde 33’lük bir artış yaşandı.

BitTorrent (BTT) Coin Nedir? BTT Yükselişini Devam Ettirebilecek mi? BTT Analist Yorumları

Bundan tam bir ay önce, 3 Mart tarihinde 0,0012 dolar seviyesinde olan BTT, geçtiğimiz bir ayda yüzde 528,88 değer kazanarak 0,0076 seviyesine yükseldi. Altcoinin bir yıllık grafiğine baktığımızda ise toplamda yüzde 3.329’luk bir yükseliş olduğunu görüyoruz.

BTT fiyatı ve diğer kripto para birimi fiyatları kripto para piyasası volatilitesine bağlı olarak her an değişebilir. Alım-satımda Kripto paralarda öne çıkan fiyat oynaklığı dikkate alınmalı ve anlık fiyat takibi yapılmalıdır.

BitTorrent Coin Analist  Yorumları

Analistler 21. yüzyılda internette yer alan kullanıcı kitlesinin dosyalarını güvenli şekilde paylaşabilmeleri için en iyi ortamı yaratan protokolün BitTorrent olduğunu belirtiyorlar. Beşinci nesil olarak tanımlanan protokol ve token’ı BTT için “gelişmiş bir teknoloji” tanıtımı yapılıyor. Wallet Investor ve Crypto İnfo Base, onun 0,03 dolar fiyatına 2021 yılı sonunda ulaşacağını ifade ediyorlar.

BitTorrent geleceği parlak görülen kripto para birimleri arasında yer alıyor. Özellikle işlem hacmi geniş olan kripto para borsalarında işlem görmesi erişilebilirlik düzeyini yükseltiyor. BitTorrent ağı içinde kullanıcılar aldıkları uygulamaları kendilerine ait bir depolama alında tutabiliyorlar. Bu durum ağın ve kripto para biriminin ölçeklendirme açısından sorun yaşamasını sağlıyor.

Analistler teknolojik detayların BTT geleceğini sağlamlaştırdığını belirtiyorlar. Merkeziyetsiz ağ üzerinden uygulama satın almaya imkan sunan BTT’nin küresel çapta yayılımının güçlü olduğu ifade ediliyor. Bu duruma bağlı olarak 2021 yılında fiyat değerini yükselteceğine vurgu yapılıyor.

BitTorrent Coin Geleceği Nasıl Görülüyor?

BTT geleceği kimi yorumcu ve analistlerce olumsuz değerlendirilirken; bazı analistlere göre iyi bir fikir olarak değerlendiriliyor. Justin Sun açıklaması ile tanınan ve Tron ağına katılması ile popülerliği daha da artan BTT, Torrent markasının tokeni olması nedeni ile yatırımcıların ilgisini canlı tutmayı başarıyor.

Platformun kullanıcılarına daha hızlı hizmet verebilmek amacı ile bir teşvik sistemi olarak kullandığı BTT için yapılan yorumlar halen ikilem içerir. Platformun daha çok kişiye ulaşacağını düşünen yatırımcı ve analistlerin BTT hedef fiyatları yüksek getiri potansiyeli vadediyor. Bu analizde de şüphesiz daha hızlı dosya indirme hızına sahip olmanın çekiciliği ön plana çıkıyor.

BTT 2020 yılında ise yapılması muhtemel anlaşmalar ile adından söz ettirirken, anlaşma yapılacak devlere birkaç örnek olarak Netflix ve Amazon Prime veriliyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip platformlar ile anlaşmaya varılacak olması ise BitTorent’in geleceğine olumlu bakanları destekler nitelikte haberler olarak görülüyor.

CryptoInfoBase’in BitTorrent (BTT) Geleceği Hakkında Görüşü

CryptoInfoBase analistleri BTT Coin’in 2021 senesinde daha popüler bir noktaya ulaşmasını bekliyorlar. BitTorrent Coin’in 2021 senesi ikinci yarısında değer kazanımı yaşayacağını öngörüyorlar. Platform analistleri, merkeziyetsiz ağda bir aracıya ihtiyaç duymadan içerikleri izleyici kitlesiyle en hızlı şekilde buluşturabilmeye imkan sunan BitTorrent ağının dikkatleri üzerine çekmeyi başardığını vurguluyorlar.

CryptoInfoBase analistleri, 2021 senesi içinde BTT Coin’in 0,0020 dolar ile 0,0052 dolar arası fiyat düzeyinde olacağını ön görüyorlar. Önümüzdeki 5 sene içinde ise etkili bir değer kazanımıyla 1 dolarlık fiyatın üzerinden konumlanacağı belirtildi.

WalletInvestor’ın BTT Geleceği Hakkında Görüşü

WalletInvestor analistleri, BitTorrent (BTT)’nin 2021 senesi ikinci yarısında 0,0056 dolar seviyesinden işlem göreceğini düşünüyorlar. Onun 2021 yılında değer kazanımı yaşayacağını ve 2022’ye çıtası yüksek bir fiyat değeri ile gireceğini belirttiler.

WalletInvestor analistleri Spotify iş birliği haberlerinin 2021 yılında BTT Coin’in fiyatına destek sağlayacağını açıkladılar. Buna bağlı olarak dijital dünya ile yakından ilişkili internet kullanıcılarının birçok uygulama içi ürünü satın almak için BTT Coin alımına yönelmeleri bekleniyor. Yeni iş ortaklıkları çerçevesinden BTT Coin geleceği parlak görülüyor.

TradingBeasts Analistlerinin BitTorrent Geleceğine Dair Yorumları

TradingBeast analistleri, BTT Coin’in 2021 senesinde değer kazanımıyla, 0,0021 dolar ile 0,0052 dolar arasında dalgalanacağını belirtiyorlar. Grafikler ele alındığında orta vadede destek fiyatların yukarı yönlü kırılması halinde BTT fiyatının 2021 ikinci yarısında 0,0040 dolar seviyesinde şekillenebileceği aktarıldı. 2021 yılı ilk yarısında ise fiyatın 0,0021 dolar ile 0,0035 dolar arasında hareket etmesi bekleniyor.

TradingBeast analistleri BTT geleceğinin parlak olduğunu ifade ediyor. Analistler, dalgalanmalara rağmen 2022 senesinde de değer kazanımına ilişkin haberlerin onun için yapılacağını belirtiyorlar. 2021 yılında Spotify, Amazon Prime, Netflix gibi platformlarla yakından ilişkili bir ödeme projesinde yer alması beklenen BTT Coin’in gelecekte daha değerli bir kripto para birimine dönüşeceği düşünüyor.

Aayush Jindal’dan BTT Geleceğine Dair Yorum

Aayush Jindal, BTT ‘nin 2021 yılı ikinci yarısı öncesinde mum çubuğu grafiğine yaklaşacağını belirtti. Bu kapsamda 0.0034 dolar seviyesinden destek alacak olan BitTorrent Coin’in, ikinci yarının başında 0.0036 dolar rakamına yükselmesini bekliyor.

Aayush Jindal BTT Coin’in parlak bir geleceğe sahip olduğunu kısa vade içinde yükseliş hareketine başlayabileceğini belirtti. 2022 senesinde ise altcoinler arasında daha fazla dikkat çekeceğini ifade ediyor.

BitTorrent (BTT) Coin Nasıl Alınır?

BitTorrent (BTT) Coin almak için Binance ve benzeri kripto para platformlarından tercih edilen internetten giriş sağlanmalıdır. Girişle görüntülenen platform ana sayfasından “kayıt ol” sekmesine tıklanır. Ekrana yansıyan tablo boşluklarına kimlik ve e-posta bilgileri girilip, tablo altındaki “onay” kutucuğuna tıklanır.

Onay sonrasında açılan yeni sayfadan “para yatır” sekmesine tıklanıp, hesabın sanal cüzdanına kredi kartından yada kişisel banka hesabından para transferi yapılır. Transfer adımından sonra gelen yeni pencereden “kripto para satın alım” sekmesine tıklanır. Bu alan içinde BTT kripto para birimi ve miktarı seçilip, satın alma emri verilir. Satın alma emri verilen BTT miktarı hesabın sanal cüzdanına yansır.

Avantajları Neler?

BitTorrent (BTT) Coin avantajlarından biri kullanıcılarına değer kazandırmasıdır. BitTorent ağında dosya paylaşımını hızlı yapmak isteyenler BTT sahibi ise daha hızlı işlem gerçekleştirme avantajını elde ederler. Aynı anda uygulama satın alarak daha değerli içerik üretimi gerçekleştirirler.

BTT’nin diğer bir avantajı ise çevrimdışı kripto para cüzdanlarında saklanabilmesidir. Bu yolla çevrimiçi ağdan gelebilecek saldırılardan korunur. Cüzdanlar arası transferi ise çok düşük işlem masrafı ile sınır ötesine yapılır. Tüm bu avantajlar yanında transfer 7/24 yapılabilir.

Dezavantajları Ne?

BitTorrent (BTT) Coin dezavantajı her kripto para biriminde olduğu gibi fiyat oynaklığıdır. Bundan korunmak için ise anlık fiyat takibi ile alım-satım emri vermeye dikkat edilir.

Çevrimiçi cüzdanda saklanması halinde ağda gerçekleşmesi olası saldırılara açık konumdadır. Çevrimdışı cüzdanda saklanması tercih edilir. BTC gibi kısa vadede yüksek kazanç sunması şuan için fiyat değeri bağlı olarak mümkün olmaz.

BitTorrent (BTT) Coin Nedir? BTT Yükselişini Devam Ettirebilecek mi? BTT Analist Yorumları

BTT COİN HAKKINDA BİLGİLER

BTT’nin ilk büyük uygulaması, BitTorrent’teki dosya paylaşım sürecini kullanıcılar için daha verimli hale getirmek..

BitTorrent’te bir dosya paylaşmak, her biri belirli bir dosyanın küçük parçalarını birbirinden indiren birkaç farklı peers yani eşler içerir. Dosyanın tam kopyası olan kullanıcılar ise seeds yani tohum olarak adlandırılır.

Orijinal geliştirici Bram Cohen’in internet kullanıcılarının direkt olarak kendi aralarında içerik dağıtmasının faydalarını görmesiyle pahalı ve verimsiz dağıtım ağlarının ortadan kaldırılması hedeflendi.

2000’lerin başlarında BitTorrent ilk başvurulacak P2P dosya paylaşım platformu haline geldi ve ardından 2018’de TRON devreye girdi.

TRON’un altında BitTorrent, kendi kullanıcı tabanına ek olarak merkeziyetsiz çözümler sunarak kullanıcılar açısından cazibesini artırdı ve kripto para alanındaki kullanıcılara da ulaştı.

Eklenen özelliklerin arasında, işlemlerin bir parçası olarak BTT tokeninin kullanıldığı BitTorrent Speed seçeneği var.

BitTorrent, platformunun, VPN özellikleri ve reklamsız aramanın dahil olduğu birkaç “Premium” sürümü sunarak ücretli hizmetler alanına da girdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.